předpověď počasí

Oblačnost během dne ustoupí, teploty vystoupají ke 20 stupňům

Obloha bude nejprve zatažená, ale mraky během dne ustoupí. Teploty vystoupají místy až k 19 stupňům Celsia.

Zatažená obloha, ze které občas zaprší, se bude postupem dne protrhávat. Teploty dosáhnou 17, na jihozápadě až 19 stupňů. V 1000 metrech na horách se budou pohybovat okolo 7 stupňů Celsia.
 

Vát bude čerstvý severozápadní vítr o rychlosti 4 až 9 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, večer bude slábnout. Tlaková tendence: slabý až mírný vzestup.
 


 

Biometeorologická předpověď pro všechny oblasti: Stupeň č. 1 - mírná zátěž. Očekávaný přechod studené fronty může znamenat mírné zvýšení zátěže pro osoby s nemocemi dýchacího ústrojí a kardiaky, zejména s anginou pectoris. Stupeň zátěže však umožňuje běžný denní režim bez omezení, pouze s přihlédnutím k aktuálnímu zdravotnímu stavu.
 

Zvlněný frontální systém, který v úterý ustoupí do východní Evropy, přinese zvětšenou oblačnost, déšť, přeháňky a místy i bouřky. Nad středem kontinentu se bude přechodně rozšiřovat výběžek vyššího tlaku vzduchu, další frontální systém bude podle meteorologů postupovat z Atlantiku nad západní Evropu. Bude zde proto přibývat oblačnosti i srážek.
 

Ve Středomoří bude většinou slunečno, při zvětšené oblačnosti ojediněle přeháňky či bouřky. Teploty se budou nad severem kontinentu pohybovat mezi 10 až 18 °C, v Evropě západní a střední mezi 14 až 22 °C a ve Středomoří a v jihovýchodní Evropě vystoupí na 22 až 31 °C.


 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

cob tn.cz / Mediafax