Pokuta pro Šmejdy

Obří pokuta za předváděcí akce pro důchodce! Agresivní prodejci budou muset zaplatit přes 2 miliony

důchodci
Zdroj: Mediafax

Kontroloři České obchodní inspekce (ČOI) si tvrdě došlápli na jednu ze společností, která vydělává prodejem zboží na předváděcích akcích. Za agresivní a manipulativní praktiky musí 1. Česká reklamní společnost zaplatit pokutu téměř dva a půl milionu korun.

Společnosti živící se prodejem zboží na předváděcích akcích, které nechvalně proslavil například nedávný dokument Šmejdi, mají v těchto dnech důvod k obavám. Zaměřila se na ně totiž Česká obchodní inspekce a už padla i první mimořádně vysoká pokuta.

 

Inspektoři ČOI totiž opakovaně navštívili předváděcí akce 1. Česká reklamní společnosti a nestačili se divit. Prodejci nejen že lhali a klamali zákazníky, ale používali na ně také nejrůznější agresivní metody, a to zejména vůči starším lidem. Nyní budou ale muset zaplatit za své jednání pokutu 2,47 milionu korun.

 

Jde tak o jednu z nejvyšších pokut pro tyto firmy v historii České republiky. Podle ředitel inspektorátu ČOI pro Plzeňský a Karlovarský kraj Jana Řezáče také inspekce navrhla, aby bylo firmě zrušeno živnostenské oprávnění.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / mrk