Odboráři se distancovali od Duška kvůli výrokům o homosexuálech

Jaromír Dušek se v sobotu nelichotivě vyjádřil na adresu vedení Českých drah a ministerstva dopravy. Odboráři od něj dávají ruce pryč.

V pondělí budou odboráři jednat o budoucnosti svého kolegy Jaromíra Duška. Ten včera velmi vulgárním způsobem prohlásil, že České dráhy a ministerstvo dopravy ovládají homosexuálové. Více čtěte tady.

 

Odboroví bossové se teď bojí, že Duškův výrok může zhatit jejich jednání o zaměstnaneckých benefitech a ostře se od jeho slov distancovali. Mají strach, že je kvůli několika hloupým větám v novinách jejich partneři začnou brát za nedůvěryhodné.

 

"To, co bylo ústy Jaromíra Duška řečeno, považuji za individuální selhání jedince. My se snažíme celou situaci zklidnit a tahle kauza k tomu nepřispívá,“ řekl Luboš Pomajbík, předseda Odborového svazu dopravy.

 

Duškovy výroky včera pobouřily i všechny politické špičky. Premiér Fischer žádal veřejnou omluvu nebo obrazně řečeno Duškovu hlavu. Zítra dopoledne se proto Koalice dopravních odborových svazů sejde, aby se rozhodla, co dál.

 

"Já jsem byl z těch slov úplně šokovaný. Takový způsob komunikace je pro nás naprosto nepřijatelný,“ řekl za strojvůdce prezident jejich odborového svazu Jindřich Hlas.

 

Na zítřek jsme svolali setkání koalice odborových svazů v dopravě s tím, že tuhle situaci musíme rozebrat. Politici už s Duškem nechtějí jednat, a tak si neumím představit, že by s námi i nadále chodil na jednání,“ dodal Hlas s tím, že si neumí představit, že by Dušek zůstal ve vyjednávací pětce zastupující dopravácké odbory.

 

Dušek ale na svých slovech neochvějně stojí. Poslechněte si jeho reakci

vrl s přispěním Jakuba Vrány TN.cz