ODS bojuje proti černým duším, změnila stanovy

Mirek Topolánek-1
Zdroj: Jindřich Kodíček
Vedení ODS se rozhodlo rázně zatočit s černými dušemi, tak se změnily stanovy. Ilustrační foto

Občanští demokraté vytáhli do boje proti černým duším. Chtějí zabránit i čachrům s delegáty.

Výkonná rada ODS v pondělí rozhodla o změnách stanov, které mají zabránit náboru takzvaných černých duší a následnému ovlivnění počtu delegátů na stranickém kongresu. V pondělí to oznámil místopředseda občanských demokratů David Vodrážka.


"Snažili jsme se eliminovat ovlivňování toho, jaký počet delegátů z jednotlivých regionů a oblastí pojede na kongres," uvedl. Výkonná rada svým pondělním rozhodnutím zrušila zaběhnuté pravidlo, kdy oblast s větší členskou základnou měla více delegátů na kongresu.


Výkonná rada přijala systém, který říká, že každá oblast bude mít jednoho delegáta, přičemž počet všech delegátů na kongresu bude pět set. "Zbytek bude rozdělen podle volebního výsledku v dané oblasti a počtu voličů v dané oblasti," vysvětlil Vodrážka.


Podle ODS je takový systém spravedlivý a zabraňuje, aby regionální organizace přímo ovlivňovaly politiku stranického vedení. "Je to změna, která eliminuje jakýkoliv nábor černých duší a výkonná rada se s tímto ztotožnila," dodal místopředseda strany.

tn.cz / Mediafax