Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Okamura: Kanada začne vydávat víza v Česku

Kanada
Zdroj: Mediafax

Víza do Kanady se budou vydávat od 21. prosince i v Praze. Dosud museli turisté jezdit pro doklady až do Vídně.

Vízová povinnost pro Čechy začala při cestě do Kanady platit znovu letos v červenci. Důvodem znovuzavedení víz byla migrace některých českých občanů do Kanady.

 

Od července si musel každý žadatel o vízum do Kanady potřebné doklady vyřizovat ve Vídni, protože v Česku nebyl patřičný úřad.


"Vízové oddělení vznikne v Praze 21. prosince. Mělo by zrychlit a usnadnit podávání žádostí," řekl viceprezident a mluvčí Asociace českých cestovních kanceláří a agentur Tomio Okamura. Kanadská ambasáda to podle něj chce oficálně oznámit zítra.

 

Kohout věděl, ale nevaroval

 

Vízová povinnost při cestování do Kanady začala platit pro všechny Čechy 14. července. Ministr zahraničí Jan Kohout ale řekl, že o plánu zavedení víz věděl zhruba dva týdny předem.

 

"Devětadvacátého, myslím, že to bylo v rámci té konference o holocaustu, kdy mě pan Kenney seznámil s úmyslem kanadské vlády, tři týdny starým úmyslem, zavést víza,“ řekl tehdy Kohout.

 

Ministr Kohout neřekl o plánu znovu zavést víza prý kvůli dohodě s Kanadou, že o tom bude informovat sama. Podrobnosti ZDE.

 

Víza na letišti

 

Kanada zavedla v červenci pro české cestující přechodné období osmačtyřiceti hodin. Během nich se víza vydávala přímo na kanadských letištích. Při odletu do Kanady ale nikdo netušil, zda se nebude muset nejbližším letem vrátit zpět.

ina TN.cz