Nepříznivé počasí

Okolí Prahy trápí přívalový déšť a KROUPY! Voda z polí zaplavila domy!

Strom poničil zaparkované auto
Zdroj: TN.cz
Ilustrační foto
Téma:

Nejen hasiče, ale také řidiče trápí v pátek odpoledne ve Středočeském kraji krupobití doprovázené bouřkami a přívalovými dešti. V několika obcích zasahují hasiči u bahna valícího se z polí.

Značnou část Středočeského kraje a blízké okolí Prahy trápí v pátek odpoledne přívalový déšť doprovázený bouřkou a krupobitím.

 

Na Kolínsku, Benešovsku, Mělnicku, Praze západ a na Praze východ muselo kvůli přívalovému dešti vyjet několik profesionálních i dobrovolných jednotek hasičů.

 

V Mělníku voda zaplavila pozemek domu. V Modleticích a v obci Herink na Praze východ zaplavila valící se voda s bahnem domy a pozemky. U Sázavy zase bahno a kameny zatarasily silnici. 

 

Silný déšť zaměstnal také hasiče v Suchdole na Kutnohorsku. Obec tam zaplavila voda s bahnem z polí. Nepříznivé počasí se nevyhnulo ani Mníšku pod Brdy, kde hasiči čerpou vodu ze zatopených sklepů bytového domu.

 

Podle informací TV Nova dokonce krupobití zastavilo v pátek odpoledne provoz na 28. kilometru dálnice D1. "Krupobití bylo tak silné, že jsme museli úplně zastavit," uvedl jeden z projíždějících řidičů.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz