Europoslanec Kožušník ON-LINE: Do Štrasburku pojedu na kole

Edvard Kožušník
Zdroj: Oficiální zdroj
Edvard Kožušník.

Hostem on-line rozhovoru tn.cz byl čerstvě zvolený europoslanec ODS Edvard Kožušník.

Česko má za sebou druhé eurovolby. Nejvíce mandátů do Evropského parlamentu získala ODS. Má jich celkem devět.


Křeslo v Bruselu a Štrasburku uhájili Jan Zahradil, Oldřich Vlasák, Milan Cabrnoch, Ivo Strejček, Miroslav Ouzký a Hynek Fajmon. Mezi europoslanci ODS se ale objeví i nováčci. Mezi nimi i nově zvolený Edvard Kožušník.


Rozhovor


Kožušník v kampani vsadil na moderní komunikaci s voliči a nemůže si ji vynachválit. "Internet a jeho další nástroje jsou budoucností politického marketingu. Jak Twitter tak Facebook používám, je to úžasná zpětná vazba. Kdo z politiků to nevidí, tak se sám odsuzuje do internetového vyhnanství,“ odpověděl na jeden z dotazů.


V dalších odpovědích několikrát děkoval voličům za důvěru a zopakoval, že si jejich podpory velmi váží. Dodal také, že dodrží slib a na první zasedání europarlamentu vyrazí na kole. "Ustavující zasedání je ve Štrasburku. Tam jedu na kole, protože jsem to slíbil,“ prohlásil.


Jeden z dotazů mířil i na horkou politickou aktualitu, rezignaci Martina Bursíka na funkci předsedy Strany zelených.
 

"Zelená politika sama o sobě podle mě nemá smysl…. Pravice se často dostává do střetu s různými ekologisty a zelenými fundamentalisty ne proto, že by nechtěla mít zdravé životní prostředí či jej nechtěla zachovat pro příští generace v co nejméně poškozeném a vyčerpaném stavu. Spor je v tom, že pravice tak jak si váží životního prostředí si také váží svobody jednotlivců,“ nezapřel v sobě politika Kožušník.


Edvard Kožušník býval dříve spojený především s think tankem eStát usilujícím o omezení byrokracie a efektivnější státní správu. V poslední době působil jako ředitel sekretariátu předsedy Senátu Přemysla Sobotky.


Do kampaně Kožušník vyrazil s provokativním tématem: sliboval voličům, že se bude zasazovat o zrušení koncesionářských poplatků za rozhlas a televizi.


Čtěte také:


Stoprocentní KSČM, úspěch Tošenovského... VOLBY V ČÍSLECH


Politici ostošest komentují výsledky eurovoleb  

TN.cz