Pirátství na internetu je krádež jako každá jiná, říká Hlaváč

Jan Hlaváč
Zdroj: oficiální zdroj

V současné době hýbe světem aféra okolo uzavření jednoho z největších a nejnavštěvovanějších serverů v USA pro sdílení souborů megaupload.com. Bylo by to možné i u nás?

Server americké úřady uzavřeli v rámci boje proti internetovému pirátství.

 

Na vše ohledně intertetového pirátství jste se na našem on-line chatu ptali mluvčího protipirátské organizace Business Software Alliance (BSA) Jana Hlaváče.

 

PSALI JSME:

 Obří útok na počítače! Napadli weby vlády i FBI

 

Podle Hlaváče je internetové pirátství krádež jako každá jiná. "V ČR není (zatím) stahování filmů klasifikováno jako pirátství. Nelegální je pouze sdílení, tedy umístění filmu na internet. Nesmí se nicméně stahovat nelegální software," uvádí na pravou míru mluvčí protipirátské organizace Business Software Alliance.

 

A jaký je podle Hlaváče klíč k potlačení internetováho pirátství? "Pirátství lze zabránit jedině tak, že se nabídne obchodní model, který prostor pro pirátství nevytvoří. To se podařilo například firmě Apple s jejím marketem, kde nabízí statisíce aplikací zdarma či za pár dolarů. Lidé nemají potřebu krást, neb pirátství pro ně představuje větší "opruz" než si software pořídit z legálního marketu," odpovídá na dotaz.


Podívejte se i na další odpovědi Jana Hlaváče


Rozhovor

 

 

 

 

 

tn.cz / kos