alkohol na pracovišti

Opilou sestru z Bulovky nevyhodí. Bude ale pouze nakupovat materiál

Nemocnice Na Bulovce
Zdroj: Mediafax

Zdravotní sestru za její nasávání v pracovní době sice z Nemocnice Na Bulovce nevyhodí, ale degradují ji. Bude nakupovat materiál do skladu.

Práce zdravotní sestry pro ni byla pouze formou přivýdělku, který provozovala na dohodu. Jejím hlavním zaměstnáním byl nákup materiálu a ten jí i nadále zůstane. Injekce však už nikomu píchat nebude.


Ještě v sobotu mluvčí nemocnice Marek Šalek uvedl, že sestra je dlouholetou zaměstnankyní a sankce ji určitě nemine. V neděli se pak ale ukázalo, že vše je trochu jinak. "Sestra pracovala na pohotovosti také na dohodu. Ta pro ní přestupkem skončila, o možných sankcích se bude dále jednat. Určitě půjde o ztrátu osobního ohodnocení," řekl Šalek.


Policejní hlídka v noci z pátku na sobotu přijeli poté, co jim zavolali přímo pacienti. Lékař i sestra odmítli podstoupit dechovou zkoušku na alkohol i odběr krve.


"Sestra slavila padesátiny. Nevím, kolik toho vypila předtím, ale já si s ní přiťukl deckou vína," řekl lékař, který si pohotovostními službami přivydělává k důchodu. Sestra je podle něj velmi zkušená a bezproblémová, na hlavní úvazek pracuje na ARO. "Nikoho jsme nemohli ohrozit, vždyť to byla jedna angína a píchnutí vosy," bránil se doktor.

 

[IMAGEBOX_948627]Lékař se sestrou slavili v ordinaci. Nedokázali pacientům pomoci
[IMAGEBOX_948627]


Policisté lékaře i zdravotní sestru převezli k výslechu na policejní služebnu. Ještě předtím zajistili, aby na pohotovost nastoupil nový personál.


Policejní mluvčí Tomáš Hulan v sobotu řekl, že policie se případem dále zabývá. "Přítomnost alkoholu se na služebně potvrdila, u jedné osoby budeme řešit celou věc jako přestupek, u druhé z nich se jedná o podezření z trestného činu. Kvalifikace se odvíjí od množství zjištěného alkoholu," uvedl Hulan.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / mediafax / anš