Opozice chce REZIGNACI ministra obrany VONDRY!

Alexandr Vondra
Zdroj: Mediafax

Součástí případné jarní rekonstrukce vlády, o níž v pátek mluvil premiér Petr Nečas (ODS), by měl být i odchod ministra obrany Alexandra Vondry (ODS), který čelí podezřením v souvislosti s kauzou ProMoPro.

Anketa

Kteří další ministři by měli podle vás odejít z vlády?

Hlasovalo 11127 lidí.
V pátek tento požadavek přednesl první místopředseda ČSSD Michal Hašek.

"Odchod ministra Bárty je rozhodně na místě, ale v žádném případě neřeší problém rozkolu Věcí veřejných. Pokud bude součástí vlády nadále tato mafiánská struktura, nemůže být vláda důvěryhodná," uvedl v pátek odpoledne předseda sociální demokracie Bohuslav Sobotka.

ČTĚTE TAKÉ:
DEMISE! BÁRTA KONČÍ! Rezignaci přijal premiér!


Bártova rezignace je podle něj účelová, dění ve vládě může řídit z poslaneckých lavic a z postu předsedy Věcí veřejných, tvrdí.

"Ministři John, Jankovský i Dobeš jsou součástí toho podivného příběhu, který vytvořil Vít Bárta, aby získal moc. S těmito ministry je vláda nedůvěryhodná. Premiér Nečas by měl rychle jednat, a to zejména pokud jde o ministerstvo vnitra," pokračoval Sobotka s tím, že je pro jakoukoliv vládu nepřípustné opírat se o stranu, jako jsou Věci veřejné.

ČTĚTE TAKÉ:
NEČAS: VYHODÍ DALŠÍ MINISTRY! Jde po krku i JOHNOVI!

"Je na místě, aby předseda vlády na Pražský hrad odnesl i návrh na odvolání ministra obrany Alexandra Vondry. V této věci by měl být pan Nečas stejně principiální, jako u rezignace Víta Bárty," řekl Hašek. "Součástí případné rekonstrukce vlády musí být odchod Alexandra Vondry," doplnil.

Nový senátor za volební obvod Kladno Jiří Dienstbier ml. vyzval vládu, aby si zadala analýzu celé situace kolem VV. "Pokud budou závěry takové, jako si myslím, měla by vláda podat návrh na rozpuštění Věcí veřejných," uzavřel.

ČTĚTE TAKÉ:
Bártovu REZIGNACI už převzal PREZIDENT!


Bárta se rozhodl rezignovat na funkci ministra dopravy v pátek poté, co dnes již bývalý poslanec VV Jaroslav Škárka řekl médiím, že mu Bárta platil za loajalitu ke straně. Ke Škárkovi se ve čtvrtek přidala i předsedkyně poslaneckého klubu VV Kristýna Kočí. Oba již byli vyloučeni z klubu i ze strany za údajné vážné porušení etického kodexu. Spolu s nimi odešel z poslaneckého klubu i Stanislav Huml.

Mediafax