Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

dojemný psí příběh

Opuštěný pes Plaváček byl odsouzený zemřít. Teď hledá novou rodinu

Krutě týraný pes, který byl nalezen v Ostravě s provazem vrostlým do kůže na krku, hledá novou rodinu. Přestože bylo zvíře na pokraji smrti, podařilo se ho zachránit a teď vyhlíží nového pána.

Jeho příběh jsme vám přinesli v polovině srpna. Provaz zarostlý hluboko do krku, obojkem rozdrásané hrdlo, hlad a žízeň - tak vypadal Plaváček v polovině srpna, když ho v křoví u řeky Odry v Ostravě našel kolemjdoucí. Bez jídla a vody tam trpěl dva týdny.
 

"On už nemohl štěkat snad ani tolik, aby někoho zavolal. Byl tam prostě přivázaný, aby tam umřel pomalou smrtí,“ popsala Jolana Chudá, policistka, která v polovině srpna zasahovala u nalezeného pejska.
 

Polomrtvý Plaváček skončil v útulku, jeho šance na přežití ale moc velká nebyla. "Utekl hrobníkovi z lopaty, jak se říká, protože měl celkovou ztrátu imunity, neměl téměř žádné bílé krvinky a hrozilo, že ho jakákoli infekce položí,“ okomentoval stav psa Jaroslav Somerlík, vedoucí útulku pro psy.
 

 

Plaváček to ale nevzdal, o život bojoval jako lev. Vysoké dávky antibiotik a kila hojivých mastí ho znovu postavily na nohy. Po dvou měsících má vyhráno. "V současné době je Plaváček naprosto v pořádku,“ uvedl k jeho stavu Somerlík.
 

Teď hledá Plaváček to, co v životě zřejmě nepoznal – lásku. Útulek pro něj shání nového pána. I když loučení to nebude snadné, získal si srdce všech kolem. "Přál bych mu rodinu, která ho bude mít ráda, která mu připraví lepší život, než měl doposud. Je to strašně milý a přítulný pes, který vyžaduje kontakt člověka,“ řekl Somerlík.
 

I proto jsou v útulku rozhodnuti nedat Plaváčka komukoli. Kdo projeví zájem, bude muset prokázat, že se o něj opravdu postará a vynahradí mu všechno, o co zatím přišel.

tn.cz / gar