Vlak projel několika zastávkami v plné rychlosti a nezastavil!

Na trati mezi Kořenovem a Tanvaldem projel bez zastavení osobní vlak přes 4 zastávky. Vše nyní vyšetřuje drážní inspekce. Je možné, že se vše stalo kvůli namrzlým kolejím.

Bez zastavení projel ve čtvrtek navečer osobní vlak čtyřmi zastávkami na trati mezi Kořenovem a Tanvaldem na Liberecku. Příčina není zatím známá, bude předmětem dalšího vyšetřování, řekl Mediafaxu mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

 

Osobní vlak, který jel na trase Harrachov - Liberec, projel podle mluvčího zastávkami bez zastavení krátce před 17.30. Doprava na trati byla okamžitě zastavena a dráhy mezi Tanvaldem a Kořenovem zavedly náhradní autobusovou dopravu. Při incidentu nebyl nikdo zraněn.

 

"Zatím nevíme, jestli selhal strojvedoucí, nebo brzdy na vlaku. V příštím týdnu by měla být provedena komisionální prohlídka brzdového systému vlaku a určitě budou vyslechnuti všichni zúčastnění," dodal mluvčí, který nevyloučil ani možnost vlivu povětrnostních vlivů.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Vlak smetl vozidlo na přejezdu. Dva lidé zemřeli

 

"Tato událost je velmi podobná té z 5. ledna, kdy na té samé trati projel vlak dvě zastávky a strojvedoucímu se podařilo zastavit až dva kilometry za místem, kde zastavit měl," vysvětlil Drápal.

 

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TV NOVA:

 

Drážní inspekce incident vyšetřuje. Podle serveru Českých drah bude trať uzavřena zřejmě do čtvrteční půlnoci.

klab tn.cz / Mediafax