Týrání zvířat

Otřesné týrání: Muž z Litoměřic nechal štěňata na mrazu zavřená v klecích

Pět let vězení hrozí chovateli z Litoměřic, který týral smečku psů, včetně několika malých štěňat, v naprosto otřesných podmínkách. Majitel zvířat, pravděpodobně bezdomovec, štěňátka choval v mrazivém počasí na zablácené zahradě v klecích pro králíky, bez jídla, vody a mezi uhynulými kusy. Policie ho teď viní z týrání zvířat.

Štěňata natěsnaná v malých klecích našli majitelé okolních zahrádek na okraji Litoměřic. Některá z nich už byla mrtvá. Jejich tělíčka začaly okusovat krysy.

 

Dohromady bylo na promáčeném a zabláceném pozemku 11 psů a 2 kočky. V boudě se tam tísnila březí rotvajlerka. Byla v takovém stavu, že sotva mohla chodit.

 

Zvířata v těchto nechutných podmínkách choval bezdomovec, který je prodával na zvířecích burzách. Dohledat ho byl problém i pro policii.

 

Většina štěňat převezených do útulku po několika dnech uhynula. Byla v takovém stavu, že je nešlo zachránit. Policie kvůli týrání navrhla muže poslat před soud ve zrychleném řízení.

 

"Muži z Litoměřic jsme sdělili podezření ze spáchání trestného činu týrání zvířat, podle trestního zákoníku mu hrozí až pětileté vězení," uvedla mluvčí Policie ČR Pavla Kofrová.

 

Bezdomovec zřejmě ale se zvířaty dál obchoduje. Inspektoři veterinární správy ho přistihli při skrývání jiných štěňat ve sklepě u známého.

ana / M. Kočárek TN.cz