nové přírůstky

Zvířecí táta Váňa si do útulku pořídil lvy! Sousedé mají strach

Téma:
lev

Ladislav Váňa, který provozuje zookoutek v Kletečné na Pelhřimovsku a kde se stará o stovky převážně handicapovaných zvířat má problém. Pořídil si dva nové exotické přírůstky - lva a lvici, ale to se nelíbí lidem z okolí. Bojí se, že šelmy utečou a někomu něco udělají.

Elza a King - roční lvice a lev - jsou nejnovějšími přírůstky v zookoutku v Kletečné. Ladislav Váňa si mladé lvy pustinné pořídil jako domácí mazlíky a splnil tak sen sobě a svému synovi.
 

Jenže lidé z Kletečné a okolí se bojí, že z výběhu utečou. "Neměl by je chovat, může to být nebezpečné," soudí například Milan Eigl, předseda osadního výboru Kletečná. A přidávají se i další. "Kdyby utekli to by byl průšvih. Měli by se chovat chovat v zoo a ne takhle v domě," zní od místních.
 

"Je to zabezpečené. Jsou tady mříže, sklo je dvojité," oponuje Ladislav Váňa. Jeho lvi mají teď zhruba 70 kilogramů, v dospělosti ale budou mít dvakrát tolik. A je tak otázkou, jestli stěny a mříže mohutné šelmy uvnitř udrží. "To vydrží , zvířata jsem pořídil, až když byl výběh povolen.
 

 

Veterináři panu Váňovi lvinec opravdu odsouhlasili. Ještě si ovšem k celé věci řekne své stavební úřad. "O věc se budeme zajímat, ale víc k tomu se vyjadřovat nebudu," prohlásil Milan Hrbek, vedoucí stavebního úřadu v Humpolci.
 

Obavy jsou na místě. Několikrát v minulosti se už totiž stalo, že panu Váňovi některá zvířata - psy nebo dokonce i velblouda - z jeho výběhů nejspíš z nenávisti někdo vypustil. Aby se něco podobného nestalo i se lvy, chce majitel k jejich výběhu nainstalovat hlídací čidla.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Brutální útok: Lev zaútočil v cirkusu na dontéra. VIDEO

Nejsilnější čivava na světě: Koukněte, jak nejmenší pejsek přepral tygra

Související témata:
tn.cz / gar