Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Klausova hladovkářka nejí už měsíc

Pana prezidenta Klause poslechnu, jen když mi hladovku zakáže

Už čtyři týdny drží hadovku Jiřina Sýkorová z Třebíče. Protestuje tak proti rozhodnutí senátorů podat žalobu pro velezradu na exprezidenta Václava Klause. Ten ji přitom dnes vyzval, aby protest ukončila.

Hladovkářku navíc k ukončení protestu v úterý vyzval i Václav Klaus osobně a tím, že dále nemá poškozovat své zdraví.


"Vím to velmi krátce a neznám přesné vyjádření pana prezidenta. Pokud mi nařídí, abych skončila, tak to budu respektovat, nebudu držet hladovku proti jeho vůli. Pokud to je ale jen doporučení, pak budu pokračovat,“ řekla Sýkorová portálu tn.cz. Jiřina Sýkorová coby velká fanynka Václava Klause nestrávila rozhodnutí senátorů podat kvůli novoroční amnestii na bývalého prezidenta žalobu k Ústavnímu soudu pro velezradu.


"Pokud senátoři žalobu nestáhnou, nepřestanu, i kdybych měla umřít,“ řekla Sýkorová na začátku hladovky a za svými slovy si stále stojí.


Už měsíc proto žije jen o čaji a zeleninových šťávách. "Zhubla jsem třináct kilo a jsem unavená a v neděli jsem měla i horečku, což není úplně dobře,“ uvedla ke svému současnému stavu Sýkorová.


Jenomže předseda Senátu Milan Štěch pro tn.cz potvrdil, že ani přes protest paní Sýkorové Senát své rozhodnutí nezmění. "Je to rozhodnutí většiny senátorů a to musíme respektovat. Nezbývá mi, než paní Sýkorovou požádat, aby protest ukončila,“ řekl Štěch.

Dušan Vrbecký TN.cz