Paroubek chce schůzku s Fischerem a Topolánkem. Kvůli stávce

Topolánek, Paroubek, Fischer
Zdroj: TN.cz
Sejdou se Paroubek, Topolánek a Fischer kvůli odborům? Ilustrační foto

Šéf sociálních demokratů plánuje setkání s premiérem Fischerem a předsedou ODS Topolánkem. Důvodem je stávka odborů.

Termín schůzky by měl být podle Paroubka v úterý před jednáním Poslanecké sněmovny. Právě v této době by se mělo rozhodovat o snížení DPH u zaměstnaneckých benefitů. To požadují odbory a Paroubek, který se snaží zabránit stávce nespokojených zástupců zaměstnavatelů.


Sněmovna má v úterý jednat o vládním návrhu na snížení zdanění zaměstnaneckých benefitů. Návrh zatím nemá podporu všech stran. Výhrady k vládní předloze má ODS a TOP 09. Paroubek se chce proto od Topolánka dozvědět, jak se občanští demokraté na úterní schůzi zachovají.


"Jestliže nepodnikneme příslušné kroky a nevrátíme zdanění zaměstnaneckých výhod na původní hranici, hrozí stávka v dopravě, která může ochromit celou Českou republiku.


Nechápu proto postoj ODS a TOP 09, které celou situaci takto vyhrotily," vidí Paroubek vinu u svých politických konkurentů. "ODS si však patrně zvykla na stávkování," poznamenal.


Socialisté chtějí odborářům vyhovět a snížit zdanění benefitů. Podle Paroubka by takový krok nijak nezvýšil deficit státního rozpočtu. "Z vládního materiálu vyplývá, že pro státní pokladnu jde pro příští rok o desítky milionů korun," uvedl šéf ČSSD.

 


Odboráři v dopravě ale jsou rozhodnutí, že stávkovat budou.

 

tn.cz / Mediafax