Paroubek hájí KMOTRA. Chce trest pro véčkaře Bártu

Paroubek hájí KMOTRA. Chce trest pro véčkaře Bártu
Zdroj: tn.cz / Mediafax
Paroubek hájí KMOTRA. Chce trest pro véčkaře Bártu

Jiří Paroubek (ČSSD) podal trestní oznámení na ministra dopravy Víta Bártu (VV) pro trestný čin pomluvy za jeho výroky o propojení ústecké ČSSD a Ředitelství silnic a dálnic.

Paroubek to řekl na úterní tiskové konferenci.

"Pan ministr útočí proti kmotrovi mé dcery Petru Bendovi. Útočí nechutně, nevybíravě a bez důkazů," řekl Paroubek.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Kmotr Benda podal trestní oznámení na Bártu


Bárta by podle jeho názoru měl co nejdříve předložit důkazy svých tvrzení. "Pokud vím, nic takového zatím ministr Bárta neučinil," řekl Paroubek. "Nevím, jestli toto má být onen vzor nové a transparentní politiky," dodal expředseda ČSSD.

"Navíc pokud zjistil tyto nedostatky, měl ihned přistoupit ke krokům. Měl podat trestní oznámení nebo přistoupit k personálním změnám. Nic takového však neudělal," dodal Paroubek.

Expremiér se také opřel do hospodaření ABL. "Firma ABL za dvanáct let své existence vytvořila zisk 20,8 milionu korun. Pan Bárta by měl veřejnosti vysvětlit, jak to koresponduje s jeho majetkovými poměry. Pokud ovšem jeho luxusní Maseratti není služebním vozem ABL," dodal Paroubek.

Benda podal trestné oznámení už před Paroubkem

Trestní oznámení pro pomluvu a křivé obvinění podal v pondělí krajský předseda ČSSD v Ústeckém kraji Petr Benda na ministra dopravy Víta Bártu (VV). Benda na tiskové konferenci v Ústí nad Labem informoval, že důvodem je nedělní Bártovo vystoupení v České televizi.

"Vít Bárta v pořadu Otázky Václava Moravce bez jediného důkazu tvrdil, že vedení Ředitelství silnic a dálnic v Ústeckém kraji je řízeno mou osobou. Tato nesmyslná obvinění rezolutně odmítám, budu se bránit všemi dostupnými zákonnými. Podal jsem na něj trestní oznámení a do konce týdne na něj podám občanskoprávní žalobu. Budu žádat veřejnou omluvu ve všech médií, kde byla jeho falešná obvinění uveřejněna včetně České televize a také finanční kompenzaci ve výši jednoho milionu korun. Pokud mi dá soud za pravdu a nějaké peníze vysoudím, věnuji je právě krajskému Ředitelství silnic a dálnic, aby mohly být použity na důležité dopravní stavby v kraji," uvedl Benda.

Benda odmítl, že by existovala souvislost mezi ním a krajským vedením ŘSD. "Důkazy o tom Vít Bárta těžko předloží, protože neexistují," zdůraznil Benda.

tn.cz / Mediafax