Paroubek šéfem NS-LEV 21, oslovují se "bratře, sestro"

Jiří Paroubek
Zdroj: Mediafax
Jiří Paroubek byl zvolen předsedou staryn NS-LEV 21

Bývalý šéf sociálních demokratů Jiří Paroubek se v sobotu stal oficiálně předsedou Národních socialistů - levice 21. století (NS-LEV 21).

Zvolilo ho 233 z 235 přítomných delegátů ustavujícího sjezdu v pražském Obecním domě, dva delegáti se zdrželi.

 

Paroubkova volba proběhla překvapivě už 20 minut po zahájení sjezdu a bez toho, aby sám kandidát na předsedu strany řekl jediné slovo. Delegáti se jen dozvěděli, že "bratr Jiří Paroubek je socialistou tělem i duší" a že jeho politická dráha se tímto směrem začala odvíjet už od jeho 18 let.

 

Paroubkovi socialisté si vzápětí zvolili také 23členné předsednictvo strany. Kromě poslance Jiřího Šlégra je v něm například bývalý šéf fotbalového svazu Jan Obst nebo Stanislav Palša, šéf České strany národně socialistické 2005, která s NS-LEV 21 zfúzovala.

 

PSALI JSME:

Národní socialisté vyloučili svého předsedu! CHTĚJÍ SPOLUPRACOVAT S PAROUBKEM

 

Ustavující sjezd NS-LEV 21 začal krátce po 10. hodině českou hymnou v podání dětského sboru Valášek. Členové strany se mezi sebou oslovují "bratři a sestry".

 

Proti nové straně ještě před začátkem sjezdu demonstrovalo několik skupin jejích odpůrců. S transparenty se tu objevila hrstka příznivců Dělnické strany sociální spravedlnosti. Představitelé České strany národně sociální zas vyzdobili dlažbu před Obecním domem třemi plakáty s Jiřím

 

Paroubkem a hesly jako "Česká strana národně sociální není levice. Paroubek je zkrachovalý levičák a krade historii ČSNS" nebo "Jsem narcis", u které zároveň žlutě kvetoucí narcisy rozdávali. Osamocený se tu pohyboval také bývalý šéf ČSNS 2005 Karel Janko.

tn.cz / Mediafax