Národní socialisté vyloučili svého předsedu! CHTĚJÍ SPOLUPRACOVAT S PAROUBKEM

Jiří Paroubek
Zdroj: Mediafax
Jiří Paroubek zakládá novou politickou stranu - ilustrační foto.

Česká strana národně sociální 2005 odvolala a vyoučila svého předsedu Karla Janka ze strany. Národní socialisté totiž chtějí spolupracovat s nově vznikající stranou JIřího Paroubka.

Předseda ČSNS 2005 totiž zastával názor, že pod vedením Jiřího Paroubka by se strana příliš podobala ČSSD. "Jsem rád, že odplevelili svou stranu od této podivné osoby," řekl Paroubek serveru iDnes.cz s tím, že souhlasí se spojením obou stran.

 

Podívejte se na reportáž TV Nova:

 

 

Ustanovující sjezd nové strany Jiřího Paroubka Národní socialisté - levice 21. století se uskuteční 26. listopadu. Expředseda ČSSD to novinářům oznámil v sobotu s tím, že příští týden podá žádost o registraci nové strany.

 

"Dnes jsme projednali návrh stanov a příští týden bude podána žádost o registraci. Nic nestojí v cestě tomu, aby tato strana byla v krátké době zaregistrována a mohli jsme zahájit činnost," uvedl na brífinku po sobotním jednání Jiří Paroubek.

 

Ten zároveň připustil, že s ohledem na výsledek jednání Ústřední rady ČSNS 2005, která vyloučila svého předsedu Karla Janka, bude jednat s předsednictvem této strany o integraci a fúzi obou politických celků.

 

PSALI JSME:

No ne! PAROUBEK už má JMÉNO pro svou novou stranu!

 

"Tou základní podmínkou je, že ta integrace bude podle jednotlivých jmen. Já už nechci žádné překvapení jako v případě pana Janka a jsem rád, že ČSNS 2005 odplevelila svou stranu od této podivné osoby, s kterou jsem jednal dlouhé měsíce," prohlásil Paroubek.

 

Expředseda sociální demokracie také dodal, že ustavující a integrační sjezd jeho nové strany Národní socialisté – levice 21. století se uskuteční 26. listopadu.

tn.cz / Mediafax