pustil se do němcové

Pavel Bém hřímá: Němcová plánuje sebevraždu ODS!

Pavel Bém, Miroslava Němcová
Zdroj: Mediafax

Někdejší pražský primátor Pavel Bém o sobě dal znovu vědět. Dost mu vadí, že Miroslava Němcová, šéfka sněmovny a místopředsedkyně ODS, je pro možnost předčasných voleb. Bém to totiž vnímá jako sebevraždu občanských demokratů.

Miroslava Němcová to v dnešních dnech nemá zrovna moc lehké. Pravicová vláda v čele s její ODS padla, Petr Nečas kvůli své blízké kolegyni a patrně i milence Janě Nagyové přišel o křeslo premiéra a občanští demokraté mají historicky nejnižší volební preference.
 

Právě o Němcové se navíc v určité chvíli mluvilo jako o případné první české premiérce. Na tuto funkci ji po pádu Nečase vybrala sama ODS, kterou v jejím rozhodnutí podpořila i TOP 09. Jenže Němcová i její strana narazily u prezidenta Miloše Zemana, který místo ní jmenoval Jiřího Rusnoka do čela úřednické vlády.
 


Dnes se Němcová jakožto předsedkyně Poslanecké sněmovny zúčastnila jmenování nových ministrů, nicméně připít si s nimi odmítla. Rusnokovu vládu pak označila za nebezpečnou a toxickou. A dala se slyšet, že ODS úřednický kabinet nepodpoří, to raději předčasné volby.
 

Na to vzápětí zareagoval poslanec Pavel Bém, známý to horolezec a kamarád lobbisty Romana Janouška. "Takže sebevražda ODS? Také možné řešení. Především je to ale zcela irelevantní úvaha, protože pokud by Rusnokova vláda získala důvěru, tak zcela zjevně ODS nebude mít žádnou sílu na vyvolání předčasných voleb. Vlastně je to tak nelogické, že vůbec nechápu, proč se mě na to ptáte," řekl poslanec Pavel Bém portálu Parlamentnilisty.cz.
 

V podobném smyslu se vyjádřil i další poslanec ODS Boris Šťastný. "Já žádné předčasné volby podporovat nechci, nebudu a nemá cenu o nich ani slovem diskutovat. A jestli má ODS rozum, tak by měla mít totožný názor. Volební období je čtyřleté. Máme Ústavu s přesně danými třemi standardními pokusy jmenování vlády a postupy pro získání její důvěry," řekl Šťastný podle Parlamentních listů.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

tn.cz / zdg