Nezbláznil se?

Pavel Bém má jasno: Zakažme používat slova KMOTR a KORUPCE v politice

Pavel Bém
Zdroj: Mediafax

Bývalý pražský primátor Pavel Bém se na svém blogu rozepsal o "kmotrech". Kdo by ovšem čekal lítost nebo omluvu, čekal by marně! Místo toho chce Bém pojmy kmotr a korupce v politice úplně zakázat!

Taková slova od Pavla Béma, o kterém se dlouho šuškalo, že na něj oni "kmotři" mají vliv, je to vskutku úsměvná iniciativa. Bém přitom tvrdí, že slovo kmotr nyní slouží jen k hanění politických protivníků, případně k poukázání na jejich neschopnost.


"V české kotlině je "kmotr" postava až mytologického rozměru. Kdo chce psa bít, najde mu "kmotra". Události na pražské radnici jsou ilustrací toho, jak si díky "kmotrovi" lze kariéru vybudovat a jak ji kvůli "kmotrům" zase zničit. Když exprimátor Svoboda nastupoval do úřadu, stěžejním, ne-li nejstěžejnějším programovým cílem bylo odstranit "kmotry" a bojovat proti korupci," neskrývá Svobodův předchůdce hořkost.


A tvrdí, že výrazem kmotr snad už musí být znechucený úplně každý. "Třeba by bylo řešením zákonně zakázat oháněním se slova "kmotr" a "korupce" v kontextu naší politiky. Možná by to odhalilo pravé příčiny toho, proč se politická etika a stabilita řítí do pekel," zamýšlí se Bém.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

pez TN.cz