Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 17.7. 2014 22:06
exkluzivní rozhovor co prozradil?

PAVEL BÉM o Janouškovi, přezdívkách, Opencard i tunelech

Zdroj: TV Nova

Bývalý a kontroverzní pražský primátor Pavel Bém zítra slaví 51. narozeniny. Televizi Nova při té příležitosti poskytl překvapivě otevřený rozhovor. O politice, odposleších, přezdívce Kotě, o "Mazánku" Janouškovi, korupci a tunelech...

Pavel Bém zítra oslavuje jednapadesáté narozeniny. A to zcela jistě v mnohem skromnějším stylu než když mu bylo třeba 45 let. Tehdy se odehrála už proslulá oslava primátorových narozenin ve Žlutých lázních. Ty byly celé uzavřeny jen pro primátora a jeho hosty. Mezi odhadovanou až tisícovkou hostů byly i nechvalně proslulí kmotři byznysu a politiky, o které se dnes zajímá policie.
 

Samotnému Bémovi byly v souvislosti s oslavou předhazovány nejen kontakty s nimi, ale i podezřele nízká cena za pronájem Žlutých lázní. To vše už je ale minulost. Tahle Pavla Béma už nejspíš nedožene, ale co ta jiná?
 

Pavel Bém v Himálajích ukazuje českou vlajku
Zdroj: TV Nova

 

Co třeba jméno Roman Janoušek? Jak Pavel Bém v rozhovoru prozradil, komunikuje s ním už jen "strašně maličko". Proč? "Z mnoha důvodů. Roman Janoušek je nemocný člověk," odpovídá Bém, přestože přiznává, že "nemá problém zvednout telefon a zavolat mu."
 

 

Bém zároveň přiznal, že jako primátor komunikoval s lobbisty, protože tomu se podle něj "primátor Prahy nevyhne". Popřel ale například, že by mu Janoušek říkal přezdívkou "Kotě". "To je neuvěřitelný a strašně se tomu dneska musím s odstupem smát. Takže přezdívka Kotě - nikdy jsem ji neměl," tvrdí rezolutně Bém a zároveň přiznává, že mu jako skautovi říkali "Střívko".
 

 

Prozrazuje ale i méně příjemné věci - třeba když mu běžní lidé na ulici vmetou jeho minulost do tváře: "Já sem fascinován a občas mě to samozřejmě naštve, ale asi to patří k mému životnímu příběhu."
 

 

Teď se bývalý primátor s pošramocenou politickou pověstí vrátil ke své původní profesi. "Kromě toho, že jsem psychiatr, také psychoterapeut a rodinný terapeut," prozrazuje mimo jiné Bém, který se teď stará o provoz rodinné terapie a psychoterapie na klinice adiktologie Všeobecné fakultní nemocnice.
 

Podívejte se na reportáž TV Nova:


 

tn.cz / David Garkisch
Reklama