dopady registru

Peake hrozí rozpadem koalice, pokud bude Dobeš přinucen k demisi

Nefungující registry způsobily další poprask. Pokud totiž ani v pátek nebudou fungovat dobře, měl by odejít ministr dopravy z funkce. Tím ale skončí LIDEM ve vládě, pohrozila šéfka strany Karolina Peake.

Pokud by Pavel Dobeš (LIDEM) v pátek byl přinucen k rezignaci na post ministra dopravy a na jeho místo by nastoupil nestranický odborník, znamenalo by to konec strany LIDEM ve vládě. Dnes to sdělila vicepremiérka Karolína Peake (LIDEM). Zároveň o tom už informovala premiéra Petra Nečase (ODS).
 

"Pokud si v novinách přečtu, že našeho ministra dopravy vystřídal nestranický odborník, koalice končí. Takto jsem to řekla i panu premiérovi, byl to důvod naší úterní schůzky," uvedla Peake. "Není doprava, není koalice," dodala.
 

Vicepremiérka Peake velmi překvapila svým úterním prohlášením, kdy řekla, že kdyby záleželo na ní, Pavel Dobeš by ve vládě už nebyl. Šéf kabinetu ji však přesvědčil, aby ministra nevyzývala k rezignaci kvůli vytrvalým a neustupujícím problémům s centrálním registrem vozidlem. Petr Nečas mu sám dal ultimátum, aby problémy do pátku vyřešil.
 

[IMAGEBOX_1169526]Kvůli nefungujícímu registru musí Dobeš na kobereček k Peake

[IMAGEBOX_1169526]

 

Jak to bude vypadat, pokud ještě na konci týdne budou problémy s registrem přetrvávat a lidem tak komplikovat život, to dnes premiér říct nechtěl. "Je středa, 14 hodin, čtyři minuty. Z tohoto pohledu vaše otázky nejsou časově na místě,“ reagoval na dotaz premiér Nečas. Pavla Dobeše ale místo nějakého potrestání ještě pochválil za to, že se problémům s registry postavil čelem.
 

Strana LIDEM vznikla odtržením od původního koaličního partnera Věcí veřejných. Ve vládě má tři ministry a ve sněmovně ji podporuje hlasy osmi poslanců. Bez nich ODS a TOP 09 mají pouze 92 hlasů z celkových 200.
 

juz tn.cz / Mediafax