Náhrada za Dobeše?

Peake navrhla svého náměstka jako nového ministra dopravy

Karolína Peake a Robert Vacek
Zdroj: Mediafax
Karolína Peake (LIDEM) a Robert Vacek

Vicepremiérka Karolína Peake (LIDEM) navrhla premiérovi Petru Nečasovi (ODS) na post ministra dopravy svého náměstka Roberta Vacka. Ve funkci by měl nahradit Pavla Dobeše, který chce na ministerstvu skončit v prosinci.

Předsedkyně nejmenší vládní strany LIDEM Karolína Peake po středečním jednání vlády prozradila, že premiérovi Petru Nečasovi navrhla, aby se novým ministrem dopravy stal Robert Vacek. "Pana premiéra jsem o požadavku na rezignaci pana ministra Dobeše informovala. Také jsem mu předala životopis a návrh na náhradníka po panu ministru Dobešovi. Teď už je míč na straně premiéra," řekla Peake, potvrdila tak informace zpravodajského portálu Týden.cz.
 

Vacek je v současnosti náměstkem Karolíny Peake na úřadu vlády. Ta výběr Vacka zdůvodnila tím, že již má z ministerstva dopravy zkušenosti a věří mu. "Podle mého názoru by to byl nešťastný krok," komentoval možné jmenování Vacka odcházející ministr dopravy Pavel Dobeš.
 

O odvolání ministra Dobeše se s premiérem podle svých slov bavila již od srpna. Nečas se nyní chce setkat s Peake i s ministrem Dobešem a situaci prodiskutovat. Vacek již byl na úterním nočním jednání vedení strany LIDEM, které vyústilo ve výzvu pro ministra Dobeše, aby odstoupil.
 


Ministr dopravy Pavel Dobeš (LIDEM) odstoupí ze své funkce v prosinci, necítí podporu od své strany. "Ano, ať už to bude fungovat, nebo ne, popravdě řečeno," odpověděl Dobeš na dotaz novinářů, zda odstoupí v prosinci. Předtím zdůvodňoval možný odchod z vlády propojením centrálního registru vozidel na základní registry. Podle svých slov necítí důvěru od strany LIDEM. To, že ho vedení strany nepozvalo na jednání, ho mrzí.

tn.cz / Mediafax