Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Stalo se to přímo v bytě

Nepochopitelná tragédie: Tento pes v Praze roztrhal malé miminko

Zdroj: TV Nova

Hrozivá tragédie se stala dnes v Praze na Žižkově. Pes tam pokousal a zabil malého chlapce. Zemřel na místě. Přivolaní zdravotníci mu už nedokázali pomoci. Chlapečkovi bylo něco málo přes rok.

Stalo se to přímo v bytě ve Vlkově ulici, byl to pes, který patřil přímo rodině, uvedl k tragédii zdroj TV Nova. Na místo tragédie byla přivolána rychlá záchrannná služba, ale zdravotníci už nedokázali potrhanému chlapečkovi pomoci, zřejmě vykrvácel.
 

Policie ani záchranáři se k věku dítěte bezprostředně po tragédii nechtěli vyjadřovat. "Kvůli věku dítěte nebudeme poskytovat žádné další informace," uvedla mluvčí pražské záchranné služby Jiřina Ernestová.
 


 

Dítě bylo údajně v pokoji v momentě útoku se psem samotné. Podle informací redaktorů TV Nova bylo chlapci 1,5 roku. Podle našich informací museli lékaři dát psychologickou pomoc i zhroucené matce.

 

 

Pes skončil v péči odchytové služby. Jeho osud je nejistý, zřejmě bude utracen. Případ vyšetřuje policie, není vyloučeno, že obviněna bude i matka
 


 

Je to vina majitele psa, říká odborník 
 

"Uvědomuji si, že je to pro matku traumatická situace, ale vždy je v těchto případech na vině majitel zvířete. Ve většině podobných případů majitelé hrubě podceňují povahu," uvedl pro TN.cz kynolog Pavel Bradáč, který se specializuje na psychologii psů.

 

sta TN.cz