Pilot ČSA hlásil Ruzyni poruchu. Bál se o klapky

ČSA
Zdroj: Mediafax
Ilustrační foto.

Na Ruzyni dopoledne přistál dopravní airbus, který hlásil poruchu klapek.

Místní stupeň pohotovosti ruzyňské letiště vyhlásilo před 11. hodinou dopoledne kvůli Airbusu A319, který letěl z Düsseldorfu do Prahy. Letadlo patří společnosti ČSA. Pilot před přistáním hlásil řídicí věži závadu klapek.


"Pilot měl podezření na závadu, zachoval se proto podle bezpečnostní příručky a ohlásil to věži. Závada nebyla zatím potvrzena," informovala mluvčí ČSA Hana Hejsková.


"Vyhlásili jsme místní pohotovost," potvrdila tn.cz mluvčí Letiště Praha Michaela Lagronová.


Pilot nemusel nouzově přistát


V době hlášení pilota bylo na palubě letadla 120 cestujících. K ohrožení lidí nakonec nedošlo, protože stroj během devíti minut dosedl na dráhu bez potíží.


Podle Hejskové se situace obešla bez nouzového přistání. Letiště kvůli informaci pilota vyhlásilo třetí, tedy nejnižší stupeň pohotovosti. "Znamená to, že jeden hasičský vůz je připraven před budovou. Přímo k letadlu nevyjíždí," popsala Lagronová.


Letoun je nyní odstavený a čeká na prohlídku techniků.


Další potíže airbusu. A jeden úspěch k tomu


Stejný typ letadla, ale tentokrát amerických aerolinek, se do potíží dostal v lednu na letišti v americkém Newarku. Letounu se nevysunul podvozek. Více TADY.


Airbus Českých aerolinií se do potíží dostal například loni v říjnu, kdy musel přerušit cestu z New Yorku do Prahy. Kvůli poruše na motoru se vrátil zpět do USA. Na palubě měl 194 cestujících. Nikomu se nic nestalo. Více TADY.


V červenci se zase málem srazil na Českem Airbus A319 s turbovrtulovým letounem ATR-42. Nad Litoměřicemi se letadla k sobě dostala do vzdálenosti dvou kilometrů. Více v reportáži z 29. listopadu:

Podívejte se, jak vypadal let obrovským vojenským Airbusem A400M, který se dostal na první let v prosinci. Absolvoval ho bez potíží. Více TADY.

hav TN.cz