Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

VAŠE FOTKY sezóna začíná

PLNÉ KOŠE HUB! Tohle teď nosíte z českých lesů. GALERIE

Houby - 3
Zdroj: TN.cz
Houby, které o víkendu nasbírali čtenáři TN.cz

Houbařská sezóna je tu. Deště posledních dní dodaly houbám vláhu a ty teď rostou... inu, jako houby po dešti. Podívejte se na úlovky, které z lesa přinesli čtenáři TN.cz.

Zkušení houbaři sice vědí, že ta pravá houbařská sezóna teprve přijde, ale když vyrazíte do lesa, rozhodně domů s prázdnou nepřijdete. Fotografie s "úlovky", které do redakce TN.cz zasílají čtenáři z celé republiky, dokládají, že houby rostou úplně všude.

 

Ty nejplnější košíky zatím nosí lidé v Beskydech a na Šumavě a obecně tam, kde jsou vyšší polohy a horské oblasti. I v těch nižších ale už začínají růst letní houby. Třeba ve středních Čechách. "Lze tu najít například růžovku neboli masáka," potvrdil mykolog Jan Borovička.
 

GALERIE: Houbařské úlovky čtenářů

1
/
34
Zdroj: TN.cz
Houby - 11

 

Ze zaslaných fotografií je patrné, že se v lesích objevují také pravé hřiby, kterých někteří ze čtenářů nasbírali podle vlastních slov i více než stovku. Rostou také hřiby poddubáci a v košících se vám objevily i lišky.

 

Počasí by mělo být houbám v příštích dnech nakloněno. Bude spíše oblačno nebo polojasno, místy s vydatnými přeháňkami nebo bouřkami. Teploty by měly být vysoké a dosahovat i třicítkových hodnot. Teplo a vlhko, to je pro houba ideální kombinace, takže hurá do lesa!


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Vánoční recepty slavných: Staročeský kuba podle Báry Basikové

Klam nebo zázrak? Stromu chybí část kmene, přesto stojí. Jak je to možné?

tn.cz / gar