Po víkendu se oteplí, mráz až koncem týdne

Před Vánocemi přijde obleva, sněžit bude jen na horách.

O víkendu jsme si užili mírného ochlazení. Díky umělému zasněžování mohli lyžaři vyrazit lyžovat na Černou horu do Krkonoš, podrobnosti TADY.

 

Na skutečný sníh si musí milovníci zimních radovánek ještě počkat.

 

Zatímco v období od prvního do pátého prosince se dalo hovořit o průměrných prosincových teplotách, v neděli se už začalo oteplovat . V dalších dnech se vrátí nadprůměrné hodnoty.

 

Aktuální předpověď počasí najdete TADY.

 

"V neděli jsme nejvyšší teploty naměřili v Českých Budějovicích a v Poděbradech, a to 7 stupňů Celsia,“ řekla meteoroložka Dagmar Honsová s tím, že v tisíci metrech nad mořem klesla teplota až na dva stupně Celsia.

 

"Nedělní oteplení bylo způsobeno přechodem teplé fronty od jihozápadu. Nejvyšší ranní teploty se pohybovaly od 1 do 5 stupňů Celsia, vysvětlila Honsová.

 

V pondělí nás čeká zatažená až oblačná obloha. Od západu přijde déšť. Odpolední teploty se budou pohybovat v intervalu 6 až 10 stupňů Celsia. "Dá se očekávat, že na horách roztaje až dvaceticentimetrová vrstva umělého sněhu, kterou tam přes víkend vytvořili vlekaři,“ řekla Honsová.

 

V úterý se obloha zatáhne a v ranních hodinách se teploty budou pohybovat od 1 do 5 stupňů Celsia. "Na horách by mohly být mrznoucí mlhy a ledovka," varovala Honsová. Nejvyšší denní teploty budou 3 až 7 stupňů Celsia. V nížinách bude pršet, ve výše položených oblastech můžeme očekávat smíšené a později sněhové srážky. Sníh bude ale velmi mokrý.


Na horách napadne pár centimetrů sněhu

 

Ve středu a ve čtvrtek bude opět zatažená obloha a oblačno. Přes noc může teplota klesnout až pod bod mrazu. Přes den se ukazatel teploměru může vyšplhat až k šesti stupňům Celsia. "Na horách by mohly napadnout až dva centimetry sněhu, někde i tři,“ řekla Honsová.

 

V následujících dnech bude oblačnost ubývat. Bude spíše polojasno a bude se ochlazovat. "Vlekaři budou moci začít opět s umělým zasněžováním,“ myslí si Honsová. Nejvyšší ranní teploty budou v intervalu od mínus tří do jednoho stupně Celsia. Přes den se budou teploty pohybovat od nuly do pěti stupňů Celsia.

 

Mrazy až koncem týdne

 

Na přelomu týdne meteorologové slibují teploty klesající pod bod mrazu, ale sníh na horách bude ležet maximálně umělý.


Před Vánocemi se opět oteplí a nastane tzv. předvánoční obleva.

 

Předpověď počasí na celý prosinec najdete TADY.

tn.cz / muf