Jak bude?

POČASÍ: Pozor na silný vítr a závěje, varují meteorologové

Zima
Zdroj: Tn.cz/ thinkstockphotos.com
Téma:

Na silný vítr, který zasáhne téměř celé Česko, upozornil svou výstrahou Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Výstraha platí od čtvrtka 22:00 až do pátku 22:00. V důsledku větru navíc meteorologové varují před sněhovými jazyky.

"Na našem území začne během čtvrtka 5.2. zesilovat severovýchodní vítr, postupně na čerstvý 4 až 9 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s. V pátek očekáváme další zesilování větru, zejména na východě našeho území, kde dosáhne rychlosti 8 až 12 m/s, místy s nárazy kolem 20 m/s, na horách 25 až 30 m/s (do 110 km/h)," uvádí ČHMÚ.

 

V důsledku silného větru se budou na silnicích tvořit sněhové jazyky. "Na horách i závěje, a to zejména v severních horských oblastech a na Českomoravské vrchovině. V sobotu vítr přechodně zeslábne na 2 až 6 m/s, ale v neděli opět zesílí na hodnoty 7 až 11 m/s s nárazy 15 až 20 m/s a opět se budou tvořit sněhové jazyky, na horách i závěje."

 

Výstraha před sněhovými jazyky (nízký stupeň nebezpečí) platí pro: Plzeňský, Jihočeský, Pardubický, Královéhradecký, Liberecký, Vysočina, Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký, Moravskoslezský kraj

 

Výstraha před silným větrem (nízký stupeň nebezpečí) platí pro: Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký, Moravskoslezský kraj

 

 

PŘEDPOVĚĎ na následující dny

 

Ve čtvrtek zataženo až oblačno, místy občasné sněžení. Noční teploty -4 až -8 °C. Denní teploty -3 až 1 °C. Severovýchodní vítr 3 až 7 m/s.

 

V pátek bude oblačno až zataženo se sněžením. Noční teploty -2 až -6 °C. Denní teploty -4 až 0 °C. Severovýchodní vítr 4 až 8 m/s.

 

V sobotu bude oblačno, místy se sněženími. Noční teploty -3 až -7 °C. Denní teploty -3 až 1 °C. Severozápadní vítr 3 až 7 m/s.

 

V neděli bude většinou oblačno,místy se sněžením. Noční teploty -2 až -6 °C, místy až -10 °C. Denní teploty -3 až 1 °C. Severozápadní vítr 4 až 8 m/s.


NEPŘEHLÉDNĚTE:

Nejúžasnější čepice na zimu: Tuhle pecku musíte mít!

Rosničku Mráčkovou sestřelili v přímém přenosu: Strašná bolest, řekla

Související témata:
TN.cz