Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

týdenní předpověď

Zima se vrací, na horách už sněží! Kolik nasněží a naprší u vás? MAPY + PŘEDPOVĚĎ

Počasí vyvádí psí kusy. Po extrémně teplém začátku jara teď přichází výrazné ochlazení. Na horách už dokonce sněží a skoro by stálo za to vytáhnout znovu lyže ze sklepa. Nasněžit by mohlo až 40 cm sněhu!

Počasí tohoto týdne bude jako na houpačce. Bude pršet, sněžit, na silnicích potkáme náledí, znovu nás rozklepe zima, ale koncem týdne se opět ohřejeme. Zkrátka takové aprílové počasí...
 

Výrazné ochlazení, jakého jsme právě svědky, má na svědomí studený vzduch ze severu. Ten k nám bude proudit až do středy. "Přinese výrazné ochlazení a od 600 metrů nad mořem i sněžení. Na horách bude sněžení vydatnější, a tak očekáváme až 40 cm nového sněhum," upozorňuje meteoroložka společnosti Meteopress Dagmar Honsová.
 

Mapa očekávaných srážek v pondělí:


 

Dobrý pozor bychom si měli dát zejména na silnicích - tím spíš, že většina majitelů aut už nejspíš přezula na letní pneumatiky. "V kombinaci s čerstvým větrem se budou vytvářet sněhové jazyky. Po ránu pozor na náledí - rtuť teploměru klesne pod bod mrazu," varovala Honsová.
 

Oteplení přijde až v pátek a o víkendu společně s novou teplou frontou. Stále ale bude větrno a jak meteorologové předpovídají - jde o počasí typické pro nachlazení a chřipkovou sezónu. "Mnozí z nás už uklidili teplé zimní oblečení, a tak budou i nadále ven vyrážet jen v tričku a svetru. Na to pozor, hrozí nastuzení, angíny a chřipky. Větrné počasí také přináší bolesti zad, dodala Honsová.
 

PŘEDPOVĚĎ POČASÍ NA TÝDEN (VČETNĚ VÍKENDU):
 

V úterý bude oblačno až zataženo. Přeháňky nebo déšť, nad 600 m sněžení. Noční teploty 2 až -2 °C. Nejvyšší teploty 7 až 11 °C. Teplota v 1000 m na horách kolem 1°C. Severozápadní vítr 4 až 8 m/s, nárazy do 15 m/s.
 

Mapa očekávaných srážek v úterý:
 


 

Ve středu bude proměnlivá oblačnost, ojediněle přeháňky, nad 600 m sněhové. Noční teploty 3 až -1 °C, na západě až -3 °C. Denní teploty 8 až 12 °C. Severovýchodní vítr 5 až 9 m/s, nárazy do 15 m/s.
 

Ve čtvrtek bude jasno až polojasno. Noční teploty 1 až -3 °C. Denní teploty 11 až 15 °C. Severovýchodní vítr 2 až 6 m/s.
 

V pátek bude většinou polojasno. Noční teploty 2 až -2 °C. Denní teploty 12 až 16 °C. Severozápadní vítr 2 až 6 m/s.
 

V sobotu bude většinou polojasno. Noční teploty 4 až 0 °C. Denní teploty 14 až 18 °C. Severovýchodní vítr 2 až 6 m/s.
 

V neděli bude většinou polojasno. Noční teploty 6 až 2 °C. Denní teploty 14 až 18 °C. Severovýchodní vítr 2 až 5 m/s.
 

V pondělí bude polojasno až oblačno, místy přeháňky. Noční teploty 7 až 3 °C. Denní teploty 13 až 17 °C. Jihovýchodní vítr 1 až 5 m/s.

 

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Anděl s ďáblem v těle Kerndlová: Takhle se vyválela ve sněhu!

tn.cz / gar