Počítač místo hřiště! ČESKÉ DĚTI JSOU STÁLE OBÉZNĚJŠÍ

Dnešní generace dětí má mnohem méně svalové hmoty a jsou celkově slabší, než byli jejich rodiče. Vyplývá to z jedné britské studie. Důvod je jednoznačný, děti totiž tráví většinu volného času u počítače a jejich tělesná kondice klesá.

Lezení po stromech, skákání přes plot nebo jenom hraní si venku. Takhle se ještě běžně bavili ve volném čase nynější třicátníci, když byli malí.

 

Dnešní děti už mají o zábavě trochu jinou představu.

 

Podle lékařů ale nejde jen o problém obezity. Mnoho dětí vypadá navenek zdravě, s jejich kondičkou je to už ale horší. Zatímco ještě v roce 1998 mělo problém udržet své tělo například na hrazdě jen každé dvacáté dítě, v roce 2009 už to je každé desáté.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Češi = TLOUŠTÍCI, většinu trápí špeky. KALKULAČKA obezity

 

 

 

Současnému stavu přitom nahrávají i sami rodiče. V souvislosti s větší informovaností o sexuálních zločinech na dětech se o ně víc bojí a pouštějí je méně ven.

 

 "Rodiče jsou víc zaměstananí, mají méně času na děti, nejsou schopni je přivážet a odvážet na kroužky, proto je pro ně bezpečnější když deti jsou doma u počítače," tvrdí psychložka Tamara Cenková. 

 

Nezbývá proto než doufat, že počítačoví tvůrci se v budoucnu zaměří na hry, při kterých bude třeba se alespoň trochu více hýbat.
 

Televizní noviny