Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Publikováno 21. 1. 2014
Jen 110 podpisů

Pod koaliční dohodou chybí ještě jeden podpis. "Rebelem" je lidovec Kaňkovský

Vít Kaňkovský - poslanec KDU-ČSL
Zdroj: isifa/Lidové noviny/VIKTOR CHLAD

Pod koaliční dohodou chybí poslední podpis poslance koalice ČSSD, ANO a lidovců. Poslanec ČSSD Jeroným Tejc řekl, že smlouvu podepsali všichni zástupci sociální demokracie a chybí již jen jediný podpis.

Koaliční dohoda má jen 110 podpisů. Zbývající podpis má být podle neoficiálních informací zástupce KDU-ČSL. Koalice chtěla mít do úterý pod smlouvou všech 111 podpisů. Ještě do odpoledne přitom dohodu nepodepsalo ani několik sociálních demokratů, do večera ale dokument podepsali.
 

"Chybí podpis jednoho poslance jiné koaliční strany, nikoliv sociálního demokrata. To jméno neznám, ale není to sociální demokrat," řekl Tejc.
 

Chybějícím podpisem je zřejmě lidovecký. Předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek odpoledne novinářům řekl, že ještě ráno jeden chyběl. Šéf klubu Marian Jurečka pak novinářům potvrdil, že dohodu zatím nepodepsal jejich poslanec Vít Kaňkovský.
 


"Já jsem s ním hovořil, probírali jsme nějaké záležitosti, které mu vadí. Dá mi vědět, jak se rozhodne," uvedl Jurečka. Podle Jurečky více lidoveckých poslanců mělo výhrady, týkaly se například programu v oblasti zdravotnictví. Na klubu se poslanci podle Jurečky dohodli, že připomínky budou zohledněny v programovém prohlášení vlády.

tn.cz / ČTK / hmr