Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Drsný vzkaz

ROZHOVOR: Kvůli videu proti islamistům vyhrožují Jiřímu smrtí!

Muž natočil další vzkaz pro Islamisty
Zdroj: YouTube.com

Lavinu reakcí vyvolalo video, které v pondělí na portálu YouTube zveřejnil Jiří z Mladé Boleslavi. Na videu posílá vzkaz Islámskému státu a jeho stoupencům. "Nějací anonymové mi teď vyhrožují, že jsem si podepsal ortel smrti a že si mě najdou," popsal Jiří TN.cz v exkluzivním rozhovoru.

Ve středu to bude týden, co se pozornost celého světa obrátila k Francii, konkrétně na Paříž, kde teroristé vyvraždili redakci satirického týdeníku Charlie Hebdo. Ačkoli jsou střelci již po smrti, strach z dalšího terorismu obchází Evropou.

 

Mnoho lidí se bouří proti terorismu, Islámskému státu a jejich stoupencům. Jedním z nich je i Jiří z Mladé Boleslavi, který se rozhodl svůj názor prezentovat veřejně ve videu. Svůj vzkaz směřuje přímo Islámskému státu, jeho příznivcům a dalším teroristům, ale má vzkaz i pro Baracka Obamu.

 

CELÉ VIDEO NAJDETE ZDE.

 

"Měl jsem pocit, že se s tímto problémem nic nedělá. To video mělo především zvednout lidi ze židle a vyvolat diskuzi. Přijde mi, že většina lidí to sleduje jenom ve zprávách, pohoršeně přikyvují a nic víc se neděje," uvedl Jiří v rozhovoru pro TN.cz. "Lidé by měli naprosto důrazně dát najevo svůj názor jakýmkoli rozumným způsobem," dodává. Právě z tohoto důvodu se rozhodl natočit video, kde dokonce spálil vlajku Islámského státu.

 

"Pro natočení toho videa jsem se rozhodl pár dní před tím, než se stala ta událost ve Francii. Původně jsem si chtěl z teroristů udělat srandu, jací jsou to zbabělci. Ale po tom, co se stalo ve Francii, jsem se rozhodl být důraznější a vyvolat nějaký humbuk," vysvětluje okolnosti.

 

 

Video v pondělí vyvolalo velkou vlnu reakcí, lidé vesměs s Jiřím souhlasí, ovšem řada čtenářů má obavy, zda svým verbálním útokem neupozorňuje zbytečně na Českou republiku. "Nepřipouštím si skutečnost, že bych tím videem připoutal pozornost na Českou republiku. Bylo by zvláštní, kdybych tím videem připoutal pozornost a účast české armády v zahraničních misích by ji nepřipoutala," říká Jiří s tím, že už se našla i řada anonymů, kteří mu vyhrožují. "Že jsem si podepsal ortel smrti, že si na mě počkají," uzavírá.

 

Jiří v úterý zveřejnil další video, ve kterém vysvětluje další okolnosti natočení drsného vzkazu teroristům. Na celé video se podívejte zde:

TN.cz