Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 20.7. 2010 12:38

Pokud se Sobotka neomluví, ABL ho zažaluje

ABL - Matěj Bárta
Zdroj: Mediafax
Generální ředitel společnosti ABL Matěj Bárta

Představenstvo bezpečnostní agentury ABL v úterý poslalo úřadujícímu předsedovi ČSSD Bohuslavu Sobotkovi dopis, v němž ho žádá, aby se omluvil za své výroky o prorůstání ABL do vedení ministerstev. V opačném případě ho firma chce zažalovat.

"Společnost ABL opakovaně deklarovala, že osoby, které v minulosti byly jejími zaměstnanci či byly zařazeny v její organizační struktuře a v současné době zastávají vedoucí místa ve veřejné správě, nejsou v žádném vztahu ke společnosti ABL, z tohoto důvodu nedochází k žádnému personálnímu propojování ministerstev se společností ABL," zdůraznil předseda představenstva ABL Martin Refka ve svém dopise.

 

PSALI JSME:

Sobotka odmítá nátlak ABL, omlouvat se jí nehodlá

 

Připojil se k němu také člen představenstva Petr Hanuš. Reagovali tak na Sobotkovy opakované výroky na adresu firmy ABL.
 

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ O ÚDAJNÉM PRORŮSTÁNÍ ABL DO VEDENÍ MINISTERSTEV:
 


 

Tvrdí, že se společnost ABL nebude ucházet o žádnou veřejnou zakázku vypsanou v rezortech, které řídí členové Věcí veřejných.
 

PSALI JSME:

Sobotka žádá Nečase, aby zasáhl proti prorůstání firem do vedení ministerstev
 

Představenstvo firmy se ohradilo i proti tvrzení, že ministr dopravy Vít Bárta prodal svůj podíl ve firmě jen "na oko". Toto tvrzení může prý společnost poškodit u obchodních partnerů, proto by se za něj měl Sobotka omluvit, nebo předložit důkazy, které jeho slova potvrzují.
 

"Pokud tak neučiníte, předpokládáme, že se za své výroky na adresu společnosti ABL, a.s., omluvíte. V opačném případě nezbude naší společnosti nic jiného, než se odstranění zásahu do své dobré pověsti domáhat prostřednictvím žaloby u příslušného soudu," píše se v dopise.
 

Refka s Hanušem se v dopise zmínili také o prohlášení místopředsedy ČSSD, že premiér Petr Nečas by měl Víta Bártu přinutit prodat svůj podíl ve společnosti někomu jinému než svému bratrovi Matějovi. Takový názor podle nich odporuje vlastnickému právu a "není patřičné, že ho vyřkl vystudovaný právník Sobotka".

tn.cz / Mediafax