Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Policie kontrolovala propustnost skel: Ze 158 prošla jen 4 auta!

Úplatek ilustrační
Zdroj: Mediafax
Policie kontrolovala stmívací skla na výstavišti (ilustrační foto).

Policisté v Brně kontrolovali propustnost skel. Výsledky jsou katastrofální. Ze 158 testovaných vyhověla jen čtyři vozidla.

Policie změřila zájemcům v Brně propustnost skel na automobilu. Pouze čtyři vozidla ze 158 měla zatemnění v pořádku, informoval v neděli agenturu Mediafax brněnský policejní mluvčí Pavel Šváb.

 

"Propustnost jsme měřili v rámci Motosalonu. Zájem předčil naše očekávání. Za čtyři hodiny přijelo 158 řidičů. I když nás navštívili většinou ti, kteří tušili, že jejich zatemnění není v pořádku, výsledky nedopadly moc dobře. Celkem 154 aut by nesplnilo normu," uvedl Šváb.

 

PSALI JSME:

MÁTE AUTO V POŘÁDKU? Po tomhle jde policie

 

Podle něj byl rekordmanem muž, jehož speciální upravené přední sklo vykázalo propustnost od 23 až po 2,6 procenta u horního okraje. "Jeden řidič měl v rozporu s předpisy i čelní sklo. Lidé se podivili i nad tím, že některé firmy zřejmě kvůli zisku lepí již ve výrobě přesně na hranici zatmavená skla," sdělil mluvčí.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Změny na STK! Podívejte se, co vám už neprojde

 

Jak dodal, řidič volkswagenu po zjištění špatného stavu odjel a dostavil se k nové kontrole již bez fólií, které nesplňovaly normu. "Napodruhé prošel bez problémů. Jeho příběh je modelový. Automobil koupil už upravený," uzavřel mluvčí s tím, že za přestupek mohou řidiči dostat pokutu do 2000 korun. Pokud je řidič zároveň provozovatelem vozidla, pak může zaplatit až 5000 korun.

muf tn.cz / Mediafax