Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Policie chce nové radary za 150 milionů. Kde už jsou? MAPA

Nové radary by měly natáčet přestupky i kontrolovat, zda pod nimi nejede kradené auto.

Dopravní policie plánuje vyměnit více než 200 rychlostních radarů. Ředitel celorepublikové dopravní policie chce, aby nově uměly natáčet videa sledující přestupky a také porovnávat poznávací značky aut s registrem těch ukradených. Odhaduje se, že modernizace vyjde na přibližně 150 milionů korun. Upozornil na to deník Právo.
 

Podívejte se, kde všude v Praze na provoz radary a kamery dohlížejí.

 

Nové radary by měly fungovat jako "tři v jednom". Měly by zjistit překročení rychlosti u pirátů, odhalit ukradené auto i zadokumentovat přestupky.
 

"Jsou některá zařízení, která už pamatují 20 až 30 let provozu. Sloučení několika zařízení do jednoho mi přijde rozumné," pochvaluje si plán policejního vedení dopravní expert Stanislav Huml.

 

V Praze už podobné zařízení používá městská policie přes dva roky. Natočit video a rovnou porovnat značku auta s registrem umí i dálniční policie.
 

Policie plánuje, že by všechny kamery mohla vyměnit za nové do roku 2015. Výměna 200 radarů by měla stát asi 150 milionů korun. "S ohledem na to, jak řidiči porušují předpisy, si myslím, že i ekonomická návratnost bude rychlá," plánuje šéf dopravní policie Leoš Tržil. 

 

Pokud nebudete vědět, co si s radary počít, rozhodně se nechovejte jako výrostci v Moravské Budějovicích. Ti zdemolovali radar za dva miliony korun. I rok po ničení se ale vyhýbají trestu.
 

kap s přispěním Adama Halmošiho TN.cz