Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Policie kvůli srazu Hells Angels zadržela víc než 30 cizinců

Cizinecká policie už zadržela 30 členů motorkářského klubu Hells Angels (HAMC, Pekelní andělé), kteří se do Prahy sjíždějí na svůj celosvětový sraz.

GALERIE: HELLS ANGELS V PRAZE

1
/
14
Zdroj: Jindřich Kodíček
Hells Angels 2010 - 15

 

Motorkáři byli v evidenci nežádoucích lidí, policie je zadržela na různých místech České republiky. Teď se musí všichni vrátit zpět za české hranice. Řekla mluvčí cizinecké policie Kateřina Rendlová.
 


 

Podle mluvčí jsou všichni cizinci, většinou z Norska. "Všichni dostali výjezdní příkaz. Na něm je uvedena lhůta, do kdy musí ČR opustit," dodala Rendlová s tím, že lhůta je většinou v řádu hodin, podle toho, jak jsou vzdáleni od hranice.
 

Motorkáři v okolí kempu, kde se jich aktuálně zdržuje jen několik desítek, a ostatní vyrazili do ulic, zatím nepůsobili žádné závažné dopravní ani pořádkové problémy, shrnul prozatímní průběh Jiří Dušek, náměstek ředitele pražské dopravní policie.
 

Podle policejních informací zatím panuje v prostoru kempu v Praze 6 mezi zahraničními motorkáři pouze povznesená nálada, která nijak nevybočuje z pravidel slušného chování. "Dokonce máme zprávy, že mnozí motorkáři nešetři uznalými projevy nad policejními motorkami s patřičným technickým vybavením," glosoval zástupce šéfa pražské dopravky.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Dějiny Pekelných andělů: 60 let násilí a řvoucích motorek
 

Cizinecká policie také vyhledává příznivce motorkářského klanu na ruzyňském letišti. "Necestují s motorkami a nejsou nijak označeni. Už se nám podařilo odhalit 120 Pekelných andělů," doplnila Rendlová.
 

PSALI JSME:
Do Prahy se sjíždí ďábelští motorkáři z gangu Hells Angels

 

Pražská policejní mluvčí Andrea Zoulová dnes uvedla, že v metropoli na koupališti Džbán je 150 motocyklů a 200 lidí. Další přijíždějí. Pražská policie proto také od čtvrtečního odpoledne přichystala speciální dopravněbezpečnostní akci zaměřenou právě na kontroly příznivců motorkářského klanu.
 

PSALI JSME:
Policie odstartovala rozsáhlou akci zaměřenou na přijíždějící motorkáře z gangu Hells Angels

 

Pekelní andělé se scházejí každý rok v jiném evropském městě a členové klubu těmto setkáním přikládají velký význam. V Praze už jde o druhé setkání, poprvé tu byli v roce 2005. Jejich sraz začíná dnes a sjedou se na pražské koupaliště Džbán. Kemp v areálu mají rezervovaný do neděle.
 


 

První buňka Pekelných andělů vznikla 17. března 1948 v kalifornské Fontaně. Jméno Hells Angels odkazuje k 303. bombardovací letce, která bojovala za druhé světové války. Během padesátých let vznikaly další kluby, které se postupně propojily. V současnosti existují kluby HAMC ve zhruba 30 státech včetně Česka. Kluby Hells Angels jsou izolovaným světem s vlastními nekompromisními zákony. V čele klubu stojí prezident a noví uchazeči o členství musí projít dlouhým přijímacím rituálem.
 

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TV NOVA, KDYŽ PŘIJELI MOTORKÁŘI Z HELL ANGELS V ROCE 2005:

 

Kromě nádechu romantiky se však s Pekelnými anděly táhne i temná pověst kriminálního gangu spojeného především s drogami, vydíráním či obchodem se zbraněmi. Asi nejbrutálnější válku motorkářů zažila v polovině 90. let právě Skandinávie. Členové Hells Angels a konkurenčního gangu Bandidos (Bandité) po sobě dokonce stříleli protitankovými střelami a jejich boj o kontrolu nelegálního trhu s narkotiky si vyžádal více než deset lidských životů. 

 

 

tn.cz / ČTK