Policie odstartovala rozsáhlou akci zaměřenou na přijíždějící motorkáře z gangu Hells Angels

Celosvětové setkání motorkářského klubu Hells Angels, jež se o víkendu uskuteční v kempu v Praze 6, odstartovalo ve čtvrtek rozsáhlou policejní dopravně-bezpečnostní akci zaměřenou na jednostopá vozidla.

Omezení se dotknou zejména metropole v oblasti Prahy 6, kde se v kempu Džbán má uzavřené setkání gangu konat. Policie očekává příjezd zhruba tisícovky přívrženců, stejně jako na posledním setkání v Praze před pěti lety. Zatím se podle mluvčí pražské policie Andrey Zoulové v ulicích metropole pohybuje zhruba sedm desítek členů pověstného gangu. "Zatím jsme nemuseli řešit žádné incidenty ani mimořádné situace," uvedla s tím, že policie dosud nikoho nezadržela.
 

Protože první Hells Angels začali do Prahy najíždět již ve středu, zahájili policisté ve čtvrtek ráno akci zaměřenou na motorky. Kromě čtyř stanovišť v okolí Džbánu zřídili další devět kontrolních bodů na hlavních příjezdových komunikacích. Mezi nejvýznamnější patří omezení provozu na Evropské třídě, kde policie v okamžiku příjezdu větší skupiny motorkářů svádí provoz do jednoho pruhu. "Po jejich kontrole se doprava vždy vrátí do původního stavu," dodala mluvčí.
 

Kontroly na motorkáře čekají až do soboty prakticky na všech důležitých příjezdových cestách ve směru na Prahu: na dálnicích D1, D11, D8 a D5, dále pak na rychlostních komunikacích R4, R6, R7 a R10, stejně jako na spojce mezi dálnicí D1 a Benešovem. "V místech je dopravním značením snížena rychlost, aby kontroly neohrožovaly ani ostatní účastníky silničního provozu," uvedl mluvčí policejního prezídia Jaroslav Ibehej s tím, že akce se kromě dopravních policistů účastní také příslušníci cizinecké a kriminální policie. "Někde je doplňuje i hlídka celní správy," podotkl Ibehej. Policisté se podle něj zaměřují na dodržování bezpečnosti silničního provozu, technický stav vozů i na posádky motorek.
 

Setkání členů známého klubu Hells Angels z celého světa se v Praze uskuteční podruhé, kemp u koupaliště Džbán mají motorkáři pronajatý od pátku do neděle. I zde budou pod dohledem policie, která by měla zajišťovat bezpečnost i při jejich tradiční spanilé jízdě metropolí.
 

PODÍVEJTE SE, JAK MOTORKÁŘI Z HELLS ANGELS UHÁNĚJÍ ULICÍ:


 

Motorkářský gang Hells Angels vznikl v USA, kde jej v roce 1948 založili váleční veteráni. Právě od pilotů stíhacích a bombardovacích letadel si motorkáři, známí svým nespoutaným životním stylem a sklony k násilí, vypůjčili jméno. V současnosti má Hells Angels MC 130 poboček po celém světě a jeho členové jsou proslulí odporem k autoritám i zákonům. V Evropě jsou známí kvůli bitkám s policisty a ve Skandinávii zejména krvavými souboji s konkurenčním motorkářským gangem Bandidos. Válka mezi těmito dvěma gangy se například letos v dubnu projevila v Německu vlnou pouličního násilí. Jednou z obětí byl i policista, kterého zastřelil zatýkaný člen klubu Hells Angels.

tn.cz / Mediafax