Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

mohl jí zabránit?

POLICIE PODEZÍRALA RYCHTÁŘE z podílu na sebevraždě Ivety Bartošové!

Rychtáře vyslýchá policie
Zdroj: tn.cz / isifa

Policie podezírala Josefa Rychtáře ze spoluúčasti na sebevraždě Ivety Bartošové. Rychtář byl včera dlouhé hodiny na policii na výslechu, následně ho vyšetřovatelé navštívili i doma v Uhříněvsi. Zdrželi se asi hodinu.

Policie později večer potvrdila, že opravdu Josefa Rychtáře vyšetřuje kvůli spoluúčasti na sebevraždě Ivety Bartošové. "Ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinu účast na sebevraždě," potvrdila státní zástupkyně Kamila Vildová.


Na dotaz TN.cz doplnila, že vyšetřování je vedeno proti neznámému pachateli, ne přímo proti Rychtáři. "Jde o standartní postup. Po sebevraždě vždycky prověřujeme, zda na ní někdo neměl podíl," vysvětlila žalobkyně. Dnes kolem poledne Vildová uvedla, že Josefa Rychtáře policie nepodezřívá.


Josef Rychtář tak zatím není z ničeho podezřelý ani obviněný. Vildová nicméně přiznala, že zatím nezná z Rychtářova výslechu všechny podrobnosti, protože zatím nemluvila s vyslýchajícími policisty. Moudřejší by měla být dnes po poledni.

 

Iveta Bartošová spáchala sebevraždu minulé úterý skokem pod vlak v Uhříněvsi. Od té doby se hodně spekuluje o roli Josefa Rychtáře v celém případu. Některé hlasy tvrdí, že ji měl doma za zavřenými dveřmi týrat, Iveta Bartošová prý mohla být obětí domácího násilí.

 

 

Největším zastáncem této teorie je Zdeněk Macura, který často na domácí násilí na ženách upozorňuje. Ten byl v Uhříněvsi i po smrti Ivety Bartošové a hlasitě na vinu Rychtáře upozorňoval. To si ale Josef Rychtář nenechal líbit a přímo na ulici se strhla pořádná rvačka.

 

Tělo Ivety Bartošové bylo včera převezeno z oddělení patologie Vinohradské nemocnice do strašnického krematoria. Není ale jasné, jestli se bude pohřeb konat právě tam. Rychtář zatím nezveřejnil ani datum posledního rozloučení, které se má konat v rodinném kruhu s vyloučením veřejnosti.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Iveta Bartošová: Žila jsem úlně normální život! Dojemná zpověď zpěvačky ve speciálu na NOVA Plus.

PRVNÍ FOTO RAKVE, která stála jen pár tisíc: Syn Rychtáře zařizuje pohřeb Ivety. Rodina Bartošové nikde!

Video z domu Ivety Bartošové: Takto vypadá dům smutku vevnitř

tn.cz / hru