Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 16.5. 2012 20:54
Kauza Rath

Policie při razii odnášela i pytle s nápisy "samopal" a "náboje"

Zdroj: TN.cz

Nejprve policie hovořila "jen“ o sedmi milionech, které našla přímo u Ratha. Dnes k nim přibylo dalších třicet milionů ze skrýše v jeho domě. Po domovních prohlídkách to vypadá i na nalezený samopal a pytel plný nábojů.

Kriminalisté včera pilně prohledávali domy všech zadržených v kauze Rath. Mimo jiné zkontrolovali i vilu v Rudné u Prahy, kde bydlí ředitelka Oblastní nemocnice Kladno Kateřina Pancová. Ta je mezi osmi zadrženými.
 

Policie z jejího domu odnesla několik papírových pytlů s důkazy, které souvisí s korupční kauzou. Na jednom z pytlů je k vidění nápis "samopal vz. 58", na jiném zase "stopa č. 23 náboje". K informacím médií, že při domovní prohlídce policie zajistila 30 milionů korun v tajném úkrytu a také útočnou pušku s náboji, se dozorující státní zástupkyně Lenka Bradáčová odmítla vyjádřit. "V tuto chvíli žádné další podrobnosti z vyšetřování nebudu sdělovat," prohlásila. Jak dodala, pro nedovolené ozbrojování nikdo ze zadržených stíhán není. Je tak možné, že se jednalo legálně drženou zbraň upravenou pro civilní trh.

 

 

"Samopal vzor 58  je československá samočinná puška určená k ničení živé síly a lehce obrněných cílů. Pracuje na principu odebírání plynů z hlavně a může střílet jednotlivými ranami nebo dávkou. Používá puškový náboj středního výkonu 7,62x39 mm vz. 43, zásobník je na třicet nábojů. Je ve výzbroji české armády, slovenské armády a policejního sboru. Terminologicky nesprávně se vzoru 58 říká samopal, přičemž podle současné terminologie jde o útočnou karabinu, neboť její délka je menší než u klasické pušky. Samopaly používají pistolové střelivo," zní charakteristika zbraně na portálu Wikipedia.org.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Kriminalisté objevili u Ratha pod podlahou 30 milionů korun
 

Deník MF Dnes přinesl informaci, že policie našla u Davida Ratha pod podlahou schovanou hotovost ve výši 30 milionů korun.

 

Podívejte se na reportáže TV Nova:

fim TN.cz
Reklama