Policie STÍHÁ čtyři aktivisty kvůli NÁSILÍ při blokádě kácení! Hrozí jim až 4 ROKY!

blokáda šumava
Zdroj: Mediafax
Policie stíhá některé ekologické aktivisty, kteří protestovali proti těžbě stromů napadených kůrovcem i za použití násilí.

Celkem čtyři ekologické aktivisty, kteří při blokádě těžby dřeva v lokalitě Na Ztraceném poblíž šumavské obce Modrava napadli policisty a pracovníky Informační a strážní služby, stíhá policie z přečinu násilí proti úřední osobě. V úterý to potvrdila pro Mediafax mluvčí policie Dana Ladmanová.

"Stíhané osoby se neoprávněně zdržovaly v ohraničených lokalitách, kde probíhala asanace dřevní hmoty napadené kůrovcem a blokovaly těžbu dřeva," popsala důvod stíhání mluvčí policie.


Poprvé vyla napadena úřední osoba při blokádě 1. srpna, kdy třicetiletá Slovenka opakovaně vstupovala do vyznačených prostor, kde probíhala těžba. Při pokusu o vyvedení z prostoru kopla zasahující policistku. Ta byla se zraněním ošetřena u lékaře. Žena převzala osobně usnesení o zahájení trestního stíhání, kdy byla obviněna z přečinu násilí proti úřední osobě.

 

ČTĚTE TAKÉ:

BRUTÁLNÍ VIDEO! Zatýkání aktivistů na Šumavě! Pouta a rány pěstí!


Od komisaře převzala osobně usnesení o zahájení trestního stíhání pro násilí proti úřední osobě také devětadvacetiletá žena z Prahy. Ta 6. srpna v lesním porostu při zásahu policistů nejdříve fyzicky napadla policistu, kterému vhodila do obličeje část suché větve a kopala jej do oblasti břicha. Dále fyzicky napadla pracovníka Informační a strážní služby Národního parku Šumava. Muže strkala a kopala do zad.


Pro přečin násilí proti úřední osobě stíhá policie ještě další dvě další dvě osoby, jedná se o ženu ve věku 44 let a osmačtyřicetiletého muže z Prahy. Muž 3. srpna bránil odjezdu vozidla policie. Na výzvy policisty nereagoval, naopak jej fyzicky napadl. Na zasahujícího policistu pak zezadu zaútočila žena a několikrát jej pěstmi udeřila do zad.


Stíhaným aktivistům hrozí podle trestního zákoníku za použití násilí v úmyslu působit na výkon pravomoci úřední osoby, trest odnětí svobody až na čtyři léta.
 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Mediafax/tn.cz