Předpokládám, že policie umožnila Janouškovi zmizet, říká Zeman

Miloš Zeman-1
Zdroj: Jindřich Kodíček

"Předpokládám, že policie umožnila Romanu Janouškovi únik. Postup při vyšetřování této nehody byl opravdu nestandardní," vyslovil své podezření Miloš Zeman.

Miloš Zeman v neděli okomentoval vývoj událostí po páteční autonehodě, při které lobbista Janoušek se 2,2 promile alkoholu v krvi vážně zranil vietnamskou ženu.
 

"Předpokládám, že analogicky s panem Pitrem nebo s panem Krejčířem, policie umožnila Romanu Janouškovi únik. Postup při vyšetřování této nehody byl opravdu nestandardní," zmínil Zeman. Odkázal tak na fakt, že policisté Janouška po třech hodinách na služebně propustili.
 

Kriminalisté v neděli prohlásili, že vědí, kde lobbista je. Dosud mu ale nedoručili jeho obvinění. Postup policistů v celé kauze nechal už prověřit policejní prezident Petr Lessy.

 

Tajné služby jsou na nic
 

Zeman se také pustil do tajných služeb. "Teď vám řeknu něco, za co mě lidé nebudou mít rádi. S výjimkou Mosadu jsou všechny výdaje na tajné služby vyhazováním peněz. Tajné služby u nás jsou záměrně přeceňovány, jen aby dostaly peníze na svoji činnost," prohlásil Zeman na základě své premiérské zkušenosti a dodal: "Údaje od tajné služby jsou nepoužitelné."

 

ČTĚTE TAKÉ:
 

Vietnamka, kterou Janoušek srazil, dostala policejní ochranu

 

Na druhou stranu Zeman ocenil únik odposlechů mezi lobbistou Romanem Janouškem a bývalým pražským primátorem Pavlem Bémem (ODS), které v uplynulém týdnu přinesla Mladá fronta Dnes. Původně je přitom pořídila právě Bezpečnostní informační služba (BIS).
 

anš tn.cz / Mediafax