záznam hovoru

Pořádné drama! Unikátní záznam hovoru policistů se zdravotníky při porodu uprostřed Zlína

Televize Nova získala záznam hovoru, v němž pracovnice telefonního centra rychlé záchranné služby ve Zlíně, radí dvěma policistům a otci, jak vést porod na sedadle osobního vozu. Vše se odehrálo v noci na středu na hlavní třídě nedaleko centra Zlína. Za pomoci policejní hlídky se tam narodil malý Adámek Tuma.

Do skoro třicet kilometrů vzdálené porodnice vyjeli manželé Tumovi včera před jednou v noci. Po pár minutách už volali policii a prosili o doprovod. Ani to ale nepomohlo, Adámek chtěl prostě na svět hned.

 

"Paní Tůmová, zhluboka si dýchejte. ... Snažíme se ale .... už, už to jde... už je venku hlavička...Prosím vás, nadechněte se, zatlačte, vy opatrně chytněte děťátko za ramínka...," tak vypadá ukázka napjatých okamžiků při telefonátu policistů - porodníků s pracovnicí telefonního centra rychlé záchranné služby. "Tak a je venku, je...je venku?.. ano... on má šňůru kolem krku a spí...šňůru kolem krku? Tak ji odmotejte, rychle... dobrý, dobrý. Už začíná plakat? jo, už plače...," pokračoval strhující hovor.

 

Vše naštěstí dobře dopadlo, rodiče však mají ony okamžiky pevně zaryty v paměti. "Klepu se pořád. Jenom si vzpomenu, co se mohlo stát, ale dopadlo to všechno v pořádku," popsal otec malého Adámka Petr Tuma.

 

 

Klíčovou roli přitom sehráli dva policisté, kteří v rozhodujícím momentu nezpanikařili a za konzultace se zdravotníky odrodili malého chlapce doslova na zadním sedadle osobního automobilu. A podle jejich reakcí je vidět, že to byl pro ně zážitek, jaký ve službě jen tak nezažívají.

 

ČTĚTE TAKÉ:
VÁŠ PŘÍBĚH: Veselá historka z porodnice
VÁŠ PŘÍBĚH: Otěhotněla jsem. Jenže tatínkové byli dva!
VAŠE PŘÍBĚHY: Přítel mě opustil - těhotnou!

TN.cz