Poslanci ODS chtějí rozšířit seznam zakázaných látek

Poslanci za ODS chtějí rozšířit seznam zakázaných omamných látek o tzv. syntetické drogy, které se nyní začaly objevovat v moravskoslezském regionu. Záměr představil premiér a předseda strany Petr Nečas na čtvrteční tiskové konferenci.

"Problém spočívá v tom, že v Moravskoslezském kraji se začaly šířit nové syntetické drogy, které nejsou na seznamu zakázaných omamných látek, a proto je nelze podle platných zákonů postihnout," řekl Nečas.

 

Drogy se do Česka šíří především z Polska, kde byly nedávno zakázané. To potvrdil i poslanec z moravskoslezského kraje Jaroslav Krupka (ODS). "První zpráva přišla z radnice v Českém Těšíně, kde začali žádat, abychom situaci nějak řešili," řekl Krupka.

 

Poslechněte si vyjádření poslance ODS Pavla Béma k drogové problematice:

 

 

ČTĚTE TAKÉ:

Issa a Hanychová musí na policii! Kvůli drogám

 

Poslanci se rozhodli problém řešit prostřednictvím novely zákona o omamných látkách, která seznam látek rozšíří. "Jedná se zejména o syntetické kanabinoidy, které fungují podobně jako marihuana, dále stimulační droga mefedron, některé látky ze skupiny opiátů a některé další látky," vysvětlil poslanec Pavel Bém (ODS).

 

Zákon by měli poslanci v paragrafovaném znění předložit v únoru. "Vládu jsem o tom informoval, takže schválení by neměl být problém," řekl Nečas. Zákon by měl sněmovnou projít ve zkráceném řízení v průběhu její březnové schůze.

 

Pro tento prvek stránky je nezbytný plugin flash.

tn.cz / Mediafax