srovnával se s Havlem

Poslanci znovu vydali Ratha: Víme, kdo byl proti

Poslanci 174 hlasy už podruhé vydali k trestnímu stíhání Davida Ratha. Tentokát kvůli možnému korupčnímu jednání při vybavování nemocnic a dodávce zdravotnických technologií.

Ve svém projevu se přirovnal ke Švejkovi, Ježíšovi a nakonec i k prezidentu Havlovi. Přesto bylo jasné, že Poslanecká sněmovna Ratha opět vydá. 
 

Nakonec pro vydání zvedlo ruku 174 poslanců. Rath tak nově bude stíhán kvůli nákupu zdravotnického vybavení pro kolínskou nemocnici, vybavení domova důchodců v kladenské nemocnici a dodávku zdravotnické technologie pro pavilon mladoboleslavské nemocnice, kvůli možnému korupčnímu jednání při vybavování nemocnic a dodávce zdravotnických technologií, proti byli čtyři zákonodárci. Sám poslanec o vydání během svého proslovu žádal.


Proti vydání se postavili tři poslanci ČSSD - Jiří Koskuba, Jiří Krátký a Miroslav Svoboda a rebelující poslanec ODS Tomáš Úlehla. Zákonodárci ale už nepřijali ustanovení, které navrhnul poslanec Stanislav Huml (ČSSD), ve kterém žádal o vytvoření takových podmínek, aby bývalý hejtman mohl pracovat a chodit na jednání sněmovny.
 

Před rozhodování promluvil poslanec Stanislav Křeček (ČSSD) o tom, že Poslanecká sněmovna Ratha už podruhé vydává, přestože první případ, tedy údajná korupce v případu buštěhradského zámku, nebyl poměřován nezávislým soudem. Poslanec Martin Doktor (nez.) pak požádal o zpracování studie, co bude znamenat pro vládu neúčast Ratha na hlasování o důvěře vládě, kde může rozhodovat každá zdvižená ruka. "Chce snad vláda plout na křehké většině jednoho hlasu, stanovené na neúčasti poslance Davida Ratha?" zeptal se poslanců. Také byl pobouřen, že Rathův právník Adam Černý nemohl před sněmovnou vystoupit.

 

 

Bývalý sociální demokrat Rath už je od poloviny května ve vazbě ve věznici v Litoměřicích kvůli obvinění v souvislosti s podezřením z korupce u opravy buštěhradského zámku. Už před prázdninami byl poslanec vydán ke stíhání kvůli korupci při rekonstrukci zámku v Buštěhradě. Středočeský exhejtman se kvůli obviněním vzdal stranických i regionálních funkcí, poslancem ale zůstal.

 

Podívejte se na fotky z jeho projevu:

David Rath podruhé v Poslanecké sněmovně

1
/
6
Zdroj: Mediafax
Rath podruhé ve Sněmovně - 1 ; David Rath v Poslanecké sněmovně

tn.cz / mediafax / kos