Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 17.1. 2012 16:49

Poslanec Huml přeběhl k sociálním demokratům

Stanislav Huml
Zdroj: Mediafax
Stanislav Huml

Bývalý poslanec strany Věci veřejné Stanislav Huml se stal členem sněmovního klubu ČSSD. Agentuře Mediafax to v úterý potvrdil sám Huml.

"Na jednání poslaneckého klubu jsem docházel od léta. Konzistentně jsme byli domluveni, že po půl roce vyhodnotíme, zda se stanu členem," řekl Mediafaxu. Na starosti bude mít zákony, které se týkají dopravy a bezpečnosti dopravního provozu.

 

"Pan poslanec Huml zjistil, že mu debaty v klubu vyhovují. Dokáže se s námi dohodnout, my mu dáváme prostor se vyjádřit. Já jsem neslyšel od žádného kolegy z klubu, že by mu názory pana Humla vadily nebo že se s nimi neztotožňuje," řekl Mediafaxu místopředseda sněmovny Lubomír Zaorálek (ČSSD).

 

Zdůraznil, že členství v klubu Humlovi usnadní práci poslance. Jako nezařazený totiž nemůže všechny zákony stihnout prostudovat sám. Cílem sociálních demokratů však podle jeho slov není rozšiřovat počet poslanců v klubu, ve sněmovně bude mít ČSSD menšinu tak či tak.

 

Huml potvrdil, že se bude zřejmě ucházet i o členství ve straně. "Velmi pravděpodobně k tomu dojde ještě v prvním čtvrtletí letošního roku," prozradil.

 

Do Poslanecké sněmovny se Huml dostal v roce 2010 za stranu Věci veřejné, jejím členem však nebyl. Z poslaneckého klubu byl vyloučen vloni na jaře poté, co společně s bývalou šéfkou poslaneckého klubu VV Kristýnou Kočí a bývalým výkonným místopředsedou VV Jaroslavem Škárkou obvinil vedení strany a poslance Víta Bártu z nekalých praktik.

 

Rozložení sil ve sněmovně se příchodem Humla do poslaneckého klubu ČSSD příliš nezmění. Po volbách v roce 2010 měla koalice Věcí veřejných, TOP 09 a ODS 118 poslanců, ČSSD měla 56 poslanců a KSČM 26. Po odchodu Humla, Škárky a Kočí z VV a poslance Michala Doktora z ODS koalice ve sněmovně oslabila na 114 zákonodárců. Z ČSSD odešli poslanci Jiří Paroubek a Jiří Šlégr a do poslaneckého klubu docházelo 54 poslanců. Příchodem Humla bude mít klub sociálních demokratů 55 zákonodárců.

tn.cz / Mediafax
Reklama