Poslední rozloučení s Petrem Mukem: pro veřejnost ve čtvrtek 3. června

Fanoušci i rodina se s nedávno zesnulým českým zpěvákem Petrem Mukem rozloučí ve čtvrtek 3. června, informovala ve čtvrtek Marcela Kočandrlová z vydavatelství EMI.

"Poslední rozloučení s Petrem Mukem proběhne pro veřejnost ve čtvrtek 3.6. 2010 v 10 hodin v pražském divadle Broadway," uvedla Kočandrlová. Dodala, že odpoledne téhož dne proběhne i pohřeb v úzkém rodinném kruhu.

 

Petr Muk, který zemřel náhle v pondělí 24. května, bude pohřben v jižních Čechách.

 

PSALI JSME:

Zemřel zpěvák Petr Muk, před pár dny vydal nové album

 

Petr Muk se narodil 4. února 1965 v Českém Krumlově. Vystudoval stavební průmyslovku v Českých Budějovicích a od svých 15 let hrál a zpíval s různými punkovými a undergroundovými skupinami. Od roku 1985 působil se skupinou Oceán a od roku 1992 vystupoval s formací Shalom.

 

Debutovou desku vydal v roce 1997 jako sólový interpret. Na svém kontě má také účinkování v několika českých muzikálech - Rusalka, Johanka z Arku, Galileo nebo Mona Lisa. Deset let svojí sólové dráhy zrekapituloval na kompilačním albu Slunce/To nejlepší, které později vyšlo ještě spolu s DVD Zrcadlo.

 

Zásadním krokem v kariéře Muka bylo přeobsazení jeho p.m. bandu, který tvoří bubeník Tomáš Waschinger, kytarista a klávesista Luděk Fiala, baskytarista Vladimír Srb a vokalistky Petra Peterová a Zuzana Benešová.


 

Mediafax