POSLEDNÍ TEPLÝ VÍKEND? Má být až 25 stupňů!

Na nadcházející víkend slibují meteorologové letní teploty okolo 25 °C. Převážně polojasné sobotní počasí začne podle Dagmar Honsové ze společnosti Meteopress ovlivňovat odpoledne studená fronta, která přinese místy vydatné srážky, ojediněle i bouřky.

"Máme před sebou další velmi teplý víkend. V sobotu se budou odpolední teploty šplhat až k 25 °C, což je letní hodnota, a v neděli to bude 24 stupňů," uvedla Honsová pro Mediafax. "A zatímco v sobotu budeme potřebovat ještě sluneční brýle, tak v neděli očekáváme poměrně intenzivní srážky, které přinese studená fronta," dodala meteoroložka s tím, že srážkové úhrny se mohou pohybovat až kolem 40 milimetrů během 12 hodin.

 

Sobotní ranní teploty budou klesat k 9 až 5 °C, odpolední maxima vystoupí na 21 až 25 °C. Nedělní ráno bude teplejší, teplota klesne jen na 14 až 10 °C. Nejvyšší odpolední teploty se zastaví nejčastěji mezi 20 až 24 °C.

 

ČTĚTE TAKÉ:

VELKÁ PŘEDPOVĚĎ POČASÍ na prázdniny!

 

"V sobotu očekáváme převážně polojasno, až během odpoledne začne počasí u nás ovlivňovat frontální systém spojený s tlakovou níží nad severozápadní Evropou, který přinese do západních Čech až oblačno a během noci na neděli občasný déšť a ojediněle i bouřky," přiblížila Honsová a doplnila: ¨"Během noci na neděli a v neděli očekáváme déšť v Čechách, v pondělí na Moravě a ve Slezsku."

 

Oblačnosti i srážek začne ubývat už během úterý, i na příští týden tak meteorologové slibují převážně slunečné dny.

tn.cz / Mediafax