Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Pospíšil rezignoval na post děkana na plzeňských právech

Pospíšil rezignoval na post ministra na plzeňských právech
Zdroj: Mediafax
Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil předal 30. července 2010 svoji rezignaci na post děkana plzeňské právnické fakulty do rukou rektora Západočeské univerzity Josefa Průši (vpravo)

Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil (ODS) předal v pátek odpoledne svoji rezignaci na post děkana plzeňské právnické fakulty do rukou rektora Západočeské univerzity Josefa Průši. Na fakultě Pospíšil fakticky končí 8. srpna.

Právnickou fakultu povede až do podzimní volby nového děkana současný proděkan Karel Eliáš. "Požádám akademický senát, aby se urychleně sešel a vyhlásil volby nového děkana," uvedl rektor Průša poté, co přijal a před zraky novinářů podepsal rezignaci Jiřího Pospíšila.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Plzeňská právnická fakulta navrhuje exděkanovi Zachariášovi mimosoudní vyrovnání

 

"Univerzita nyní pokračuje v přípravě odebírání titulů absolventům právnické fakulty. Celá věc se ovšem opět poněkud protahuje," řekl rektor ZČU Průša. "U absolventů s titulem magistr, kde máme 41 adeptů na odebrání titulů, se nám nepodařilo doručit oznámení o zahájení správního řízení ve věci odebrání titulů, prostě si to nevyzvedli a nepřebrali. Přes ministerstvo vnitra nyní zkoumáme jejich aktuální adresy. Pokud ty adresy budou správné a oni si naše dopisy nevyzvedli, pak budeme pokračovat, jako když je obdrželi a nekonali," řekl Průša.

 

"Co se týká absolventů s titulem Ph.D, tak tam bylo sedm adeptů na odebrání titulů, dva z nich jsou doslova na spadnutí, některé případy stále ještě prošetřujeme a u tří osob to vypadá, že budou mít vše v pořádku a správní řízení s nimi zastavíme. Přesný termín odebrání titulů zmíněné dvojice ještě nevím, bude to už ale co nejdříve, příští týden se domluvím s právníkem univerzity a už by to mohlo být," uvedl rektor Průša. Zároveň dodal, že jména hříšníků univerzita neprozradí.

 

"Jsem přesvědčen o tom, že pokud se univerzita, ne pouze fakulta, chce očistit od kauzy rychlostudentů, musí u těch, u kterých je jasné, že titul získali nestandardně, tento titul odebrat. U návrhů které jsem já posílal, tak minimálně u 15 lidí bylo zřejmé, že studium bylo nestandardní, u ostatních chyběly některé dokumenty a mohly v rámci správního řízení dohledat," řekl Pospíšil.

 

"Doufám, že u skupiny osob se skutečně prokazatelným nestandardním způsobem studia univerzita v sobě najde sílu a odebere tituly. A to i za okolností, že není zcela zřejmé, zda podle českého právního řádu je možné tituly odebírat," vysvětlil Pospíšil. Dodal, že odebrání titulů vnímá jako akt očisty, který má ukázat, že škola si je vědoma problémů a chce se odříznout od své historie.

Mediafax