kdo bude potrestán?

Zmrzačil ho myslivec! Sabinka o postřeleného psa přijde, bere si ho jiná rodina

Jedenáctiletá Sabinka se musí se svým psem rozloučit. Bere si ho jiná rodina. Psa zmrzačil myslivec, nebo jeho vnuk. Kdo střílel? To je stále nejisté.

V případu z Kněždubu na Hodonínsku, kdy podle svědků vnuk (10) tamního myslivce postřelil a zmrzačil psa postižené dívenky, ani tři týdny od incidentu nebyl nikdo obviněn. Všichni volají po přísném potrestání myslivce. A ochrnutý pejsek, o kterého se dívka nemůže starat, mezitím našel nové majitele.
 

Jedenáctiletá Sabinka a její pes Azor se za pět společných let od sebe nehnuli téměř ani na krok. Jenže těžko pochopitelný rozmar souseda ale způsobil, že se budou muset rozloučit.


“Vzhledem k té Sabince, ona tím trpí taky, máme teď vlastně dva vozíčkáře, takže je to složitý,“ říká matka Sabinky Ivana Chromečková.

Původně bylo rodičům doporučeno pejska vzhledem k jeho rozsáhlým zraněním utratit. Nakonec se ale rozhodli jinak. Dají ho jiným majitelům.

 
Rodině Chromečkových se ozvalo spoustu zájemců a už mají zřejmě vybráno. Azor by mohl jít k novým majitelům někdy v průběhu září.


Za utrpení Sabinky a jejího kamaráda může místní myslivec. Podle svědků dal zbraň do ruky svému desetiletému vnukovi, aby si zkusil jaké to je, zabít psa.

“Nezapíral, řekl, že mu dal zbraň ať střílí, nevím, jestli je to jako normální, aby veřejný činitel dával zbraň klukovi, který má deset roků a ten prostě střílel,“ řekl jeden ze svědků střelby.
 


I přes zvukový záznam který dokazuje opak, majitel zbraně tvrdí, že střílel on sám.

O povolení k lovu sice přišel. Další postih mu ale zatím nehrozí.

Českomoravská myslivecká jednota se od tohoto člověka distancuje. Když se někdo dopustí takového činu, tak mu zbraň do ruky v žádném případě nepatří,“ řekl předseda Okresního mysliveckého spolku Hodonín.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

bru TN.cz